Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Zadaszenie tarasu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
To miałem na myśli pisząc o przedłużeniu zadaszenia nad tarasem. Foto zrobiłem u kolegi.

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_12_4.jpg]
Ja bede robil dokladnie takiegot typu zadaszenie tylko troche dluzsze
Nikt chyba jeszcze nie poruszał kwestii wylania tarasu. Zastanawiam się czy nie warto rozważyć zalania tarasu za jednym razem przy zalewana wienca? Żadna filozofia zrobić szalunek i zalać z gruszki zamiast bawić się później betoniarką.
zadaszenie tarasu = mniej swiatla w salonie
(29.05.2017, 19:45)enter17 napisał(a): [ -> ]Nikt chyba jeszcze nie poruszał kwestii wylania tarasu.  Zastanawiam się czy nie warto rozważyć zalania tarasu za jednym razem przy zalewana wienca? Żadna filozofia zrobić szalunek i zalać z gruszki zamiast bawić się później betoniarką.

Wtedy taras wlicza się do obrysu budynku. Jeśli nie jest uwzględniony w projekcie, mogą być problemy przy odbiorach. Tak mi się wydaje.
a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w srodku
(29.06.2017, 13:42)artur1 napisał(a): [ -> ]a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w sroku
Pada deszcze i zwijasz markize, wiatr zwijasz markize. A co z meblami w takiej sytuacji
Nie jest ciemmo, przyjedz i sprawdz. a zadaszenie wyszlo taniej niz markiza z silnikiem
(29.06.2017, 13:59)tarkins napisał(a): [ -> ]
(29.06.2017, 13:42)artur1 napisał(a): [ -> ]a nie lepiej poprostu kupic markize z silnikiem elektrycznym ? chcesz cien to go masz , nie chce to nie ma cienia i salon lepiej doswietlony. koszt markizy o wymiarach 5,5m x 4,5m z silnikiem ok 3500zl . i dom lepiej wyglada niz z takim dachem . poza tym tak jak napisalem wyzej co dla mnie osobiscie najwazniejsze bedzie jasniej w salonie bo z takim dachem na wysokosci ok 2,3-2,4metra na pewno bedzie ponuro w sroku
Pada deszcze i zwijasz markize, wiatr zwijasz markize. A co z meblami w takiej sytuacji
Nie jest ciemmo, przyjedz i sprawdz. a zadaszenie wyszlo taniej niz markiza z silnikiem

dlaczego masz zwijac markize w czasie deszczu czy wiatru ????? ja na domu w ktorym teraz mieszkam mam 2 markizy w tym 1 jeszcze wieksza 6 x 5 metrow zwijam ja tylko na zime. nigdy nie zwijalem w czasie deszczu czy wichury .napisalem cene 3500 zl za markize bo tyle ja dalem 3 lata temu i byla obszywana na zamowienie. teraz takie markizy sa za 2 tysiece z kawalkiem  ( cena z dzisiaj ). oczywiscie to jest rzecz gustu i to byla tylko taka moja opinia jako jedna z alternatyw zagospodarowania tarasu. Ja takze teraz buduje taki dom i bede montowal markize. 

BTW , jaka masz wysokosc zadaszenia w najnizszym punkcie ? jest chociaz 2,4m ?
235 . Taras bedZie równo poziomem 0 w domu
mój maż zrobił na działce zadaszenie z płyt -poliwęglan komorowy. to jest takie faliste, fajnie sie sprawdziło. jest lekkie, przepuszcza światło, wytrzymałe, odbioja promienie uv, łatwy montaz, łatwe w czyszczeniu.
Stron: 1 2 3 4