Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rekuperacja - robimy samodzielnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Może i da się złożyć do kupy te kilka "puszek" i przewodów.
Ale poza tym ważne jest prawidłowe rozmieszczenie nawiewów i wyciągów no i zbilansowanie tych ruchów powietrza, żeby instalacja spełniała swoją funkcję.

To już chyba nie takie proste. Czy może zawołać "fachowca" do odpalenia instalacji?
Oczywiście każdy ma inne zdolności manualne, ale sam montaż jest prosty, gorzej z resztą. Mój plan - najpierw wizyta u użytkownika (będę miał blisko, bo sąsiadka ma reku, tylko nie wiem, czy żona pozwoli Wink projekt , samodzielny montaż, uruchomienie...a jak będą jakieś problemy, to będę myślał a w ostateczności dzwonił po pomoc.
Zawsze się człowiek czegoś nauczy.
W przypadku tego projektu nie będzie problemu z optymalizacją rekuperacji. Zawsze można bez problemu dołożyć jakieś rury w warstwie ocieplenia.
Właśnie przeglądam projekt domu, który będę stawiał. Inwestor nie przewiduje reku ale w projekcie jest zestaw materiałów. Szkoda, ze nie ma projektu Big Grin Jakaś wiedza by była. Można by orientacyjnie po długości i ilości przewodów kombinować, ale dużo czasu by to zajęło ;/
Ale przecież tutaj już ktoś wrzucał projekty rekuperacji dla naszego domu - chyba klonu.
A ten, który przedstawiłem w pierwszym poście tego wątku konsultowany był z fachowcami i nie było do niego zastrzeżeń.
Marcinur
Jak wyglada finalny projekt twojek webtylacji ?
Finalnego nie ma bo nie złożyłem jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę.
Ale będzie wyglądał tak jak ten w pierwszym poście - będzie tylko trochę ładniej narysowany.
(03.12.2017, 15:05)marcinur napisał(a): [ -> ]Ale przecież tutaj już ktoś wrzucał projekty rekuperacji dla naszego domu - chyba klonu.
A ten, który przedstawiłem w pierwszym poście tego wątku konsultowany był z fachowcami i nie było do niego zastrzeżeń.

Sorry, przeglądałem wcześniej wątek na fonie i nie zauważyłem gotowca Smile
Zastanawiam się, czy nie lepiej jest umieszczać anemostaty nad oknami ?  Kiedyś robiłem DGP z kominka i czytając zalecenia, tak właśnie było. Reku to oczywiście nie ogrzewanie ale może jest podobna zasada, czy gdzie komu pasuje ?
Słuchajcie wiem, że temat był poruszany ale czy muszę mieć komin w kotłowni (kotłownia na pellet) jak mam reku? jak to działa jeśli nie muszę. Ja powiększę o trochę kotłownię z projektu i powinienem zmieścić reku w niej chyba Big Grin
Same centrale rekuperacji nie są duże dla takich domów.
Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła i raczej niewiele ma wspólnego z odprowadzaniem spalin, tak więc, moim zdaniem, komin musisz mieć a jak masz komin, to musisz pomieszczenie z piecem odizolować od reszty pomieszczeń (szczelne drzwi) i doprowadzić do pieca tlen potrzebny do spalania biomasy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20