Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
(12.08.2018, 17:46)klonu1988 napisał(a): [ -> ]Witam. Zaczynam montaż rekuperacji. Co sądzicie o takim rozmieszczeniu? Porszę o porady. Spiżarni nie ma. W jej miejscu kominek. Czy w komunikacji jest potrzebny wyciąg? Czy w kotłowni nie musi być nawiewu/wyciągu? Ogrzewanie podłogowe wodne gazowe, kocioł i rekuperator firmy Vailant w kotłowni. Osprzęt i rury zender.

Zrezygnowałbym z wyciągu w kortarzu, znajduje się on dokładnie pomiędzy nawiewami w pokojach a wyciągami w łazience i kuchni wiec wentylacja będzie i tak wymuszona przez układ pomieszczeń. Wyciągi w łazience przesunalbym bliżej okna, kanały nawiewno wymiewne powinny być w najdalszych punktach pomieszczeń, co do kotłowni to zależy od zastosowania jakie dla niej przewidujemy równie dobrze może zostać tak jak jest lub dać nawiew dla zbilansowana przepływu powietrza z wiatrołapem.

Powiedz jak będziesz prowadzić kanały wm, podwieszane do wiązarow pomiędzy pierwsza i druga warstwa wełny czy bezpośrednio nad sufitem?
Dzięki za odpowiedź. Proszę o więcej opinii - to bardzo dla mnie ważne, ponieważ już zacząłem montaż a nie jestem w 100% przekonany. Czy jeżeli zlikwiduję wyciąg w korytarzu to będę musiał to zbilansować jakoś? Aktualnie suma wywiewów i nawiewów jest równa. We wszystkich pomieszczeniach przesunąć kanały bliżej okien (w dalszej części pomieszczenia)? Kanały planuję puścić między pierwszą a drugą warstwą wełny.
Sam czerpie info z sieci wiec db żeby ktoś z większym doświadczeniem się też wypowiedział, osobiście tylko przesunalbym bliżej okna anemostat w kuchni, w sypialni łazience i kuchni zrezygnowałbym z dwóch pojedynczych anemostatow i zrobił po jednym podwójnym (dwa kanały do jednej kratki) chociażby ze względów estetycznych. Wrzuć jakieś zdjęcia z realizacji reku
Na jakiej podstawie są robione projekty rozkładu rekuperacji? Czy ten z pierwszego wątku można z powodzeniem zainstalować?
(10.09.2018, 23:46)Lubin napisał(a): [ -> ]Na jakiej podstawie są robione projekty rozkładu rekuperacji? Czy ten z pierwszego wątku można z powodzeniem zainstalować?

"..Projekt rozkładu instalacji wentylacyjnej powinien zawierać co najmniej: obliczenia bilansu powietrza, sposób prowadzenia i średnice kanałów wentylacyjnych, umiejscowienie centrali wentylacyjnej, czerpni, wyrzutni, elementów nawiewnych i wywiewnych, parametry centrali wentylacyjnej..."
Zaczerpnięte ze strony : https://www.rekuperatory.pl/projekt-wentylacji  Pozdrawiam Smile
Czy ktoś wykonał już i może się podzielić jakimś info? Wiele było napisane ale jakoś nikt się nie chwali. Jestem na etapie że tak za max miesiąc chciałbym rozkładać.
My będziemy lecieć według projektu.
ogólnie fajnie to wygląda...
projekt zleciłeś komuś?
robisz sam czy zlecasz?
korytarz nie musi być wentylowany?
Projekt zlecony, musiałem dołączyć do pozwolenia na budowę, ciągów komunikacyjnych się nie wentylację z uwagi na nawiewy i wywiewy w sąsiednich pomieszczeniach przepływ powietrza w korytarzu będzie wymuszony. Całość będę składać sam, jednak do rekuperacja daleko, na pewno będę robił zgodnie z projektem.

sierzant

Peater, zanim napiszę coś więcej o tym projekcie reku,
odpowiedz mi na pytania:
-ile osób będzie mieszkało ?
-czym będziesz grzał ?
-jaki rekuperator jest przewidziany (250,350,450 itd)?
-policzono ci opory całej instalacji ?
-ile kosztował ten projekt ?
- i ostatnie kuchenka gazowa czy indukcja ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10