Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Kominek z rozprowadzeniem DGP ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z użytkowania kominka z rozprowadzeniem ciepła po domku ?

Moje pytania :

1 Czy chcąc zrobić taki system w domu za 150tyś trzeba wstawiać turbinkę czy pociągnie grawitacyjnie ?
2 Czy mając taki system kurzy-pyli się w pomieszczeniach gdzie jest doprowadzenie ciepła ?
3.Jaki kominek byście polecili do takiego domku w rozsądnej cenie oczywiście !

Pozdrawiam .

sierzant

1.Nie pociagnie
2.Tak pyli sie (sciany do malowania po 2 sezonach)
3. Zaden
Przerabialem to na sobie.
2-3 lata i przerobka na plaszcz wodny.
Grawitacyjnie w domu parterowym zapomnij,musi być turbina.Żeby to jakoś działało trzeba wymienić kubaturę pomieszczenia minimum 3 razy na godzinę.Dla samych pokoi potrzebujesz min. 300m3/h ale przy jakimś rozsądnym sprężu wentylatora (ok 140 Pa) na pokonanie oporów kształtek i kanałów.Kurzyć się będzie ale możesz założyć filtr.Kominek z jak największą powierzchnią oddającą ciepło (wysoki czopuch,ożebrowanie).Obudowa z płyt izolacyjnych Superisol a nie z wełny i regipsu.Ja osobiście bym się w to nie bawił w nowym domu ale to moja opinia Smile
Ok rozumię w sumie przemyślę to jeszcze bo nie chcę sobie syfu w domu robić.Ostatnio ze znajomym rozmawiałem i mówił,że strasznie się pyli.

Czyli lepiej tylko na sam salon zrobić może co ? tylko kratki w obudowie i tyle ?

sierzant

lepiej i prosciej