Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Zaprawa klejowa czy klej w piance?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Mam zamiar budować swój dom z betonu komórkowego i ciekaw jestem opinii i porównania zaprawy klejowej oraz kleju w piance (jakość, wydajność, koszty). Jeżeli ktoś coś wie w temacie i się wypowie będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam!
Łukasz już chyba wspominał o tym na którymś filmie, ale przede wszystkim musisz mieć super równe bloczki (lub ceramikę szlifowaną) bo na piance nie masz praktycznie żadnej możliwości korekty pionu.
Ściany konstrukcyjne lepiej wymuruj na zaprawie cienkowarstwowej z worka. Daje ci większe możliwości korekt podczas murowania a także solidność oraz pewność sprawdzonego systemu.

Większość producentów pianek do murowania zapewnia certyfikaty jakościowe do stosowania ich tylko na ścianki działowe wewnętrzne, jedynie dryfix jest wyjątkiem ale to ceramika szlifowana, szczegółów nie znam więc się nie wypowiem.

Przyznam się że stosowałem pianki tytana na działówki i praca jest bardzo przyjemna. Szybko i czysto.
Osobiście nie murował bym ścian konstrukcyjnych na zaprawie z pianki.

Pozdrawiam
Tomasz
Dziękuję za podpowiedzi! Pomogły mi podjąć decyzję!
Pozdrawiam!