Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Ocieplenie Stropu i Poddasza ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam.Mam pytanie do was forumowiczów i do Pana Łukasza?

Wiadomo musimy ocieplić strop w domu a co z poddaszem czyli skosami czy to zostawiamy ? czyli tylko więżba,membrana i dachówka ? czy poddasza się już nie ociepla w tej konfiguracji ?

Może dziwne pytanie ale zastanawiam się nad tym ?
Zależy co chcesz tam trzymać.
Ja ocieple tylko strop. Skosów nie będę ocieplał bo strych nie będzie powierzchnią mieszkalną i w zimie może być tam mróz.
Tam chcę różne rzeczy trzymać ale nie było by wskazane żeby było tam mrozno-mróz . Więc nie ma przeciw wskazań żeby to ocieplić ? Np wełną i ppodwiązać np sznurkiem ? co myślicie o tym ??
Jeśli dobrze ocieplisz strop pod podłogą tego stryszku to i tak mróz tam będzie. Jak chcesz żeby w tym projektowym stryszku bylo na plusie to nie rób ocieplenia stropu pod stryszkiem. Za to musisz zrobić zabudowe czyli postawić jakieś ścianki z OSB i je ocieplić, no i sufit czyli skosy trzeba ocieplić.
To nie jest zły pomysl . Zrobienie samej scianki na poddaszu juz dużo da.
Ale ja nie chce grzać strychu tylko chciałbym tam trzymać nie tylko choinkę ale rozne rzeczy może jakieś ciuchy itp czyli ty mówisz o ociepleniu stropu-sufitu 30 wełna ! Dobrze zrozumiałem??
Aha teraz rozumie. Ale zrobię sama zabudowę na strychu za nim zrobię sufit ale trzeba zrobić tez jakieś drzwiczki,wejście żeby zobaczyć w razie czego jak dach wygląda od środka.

A powieźcie mi czy macie zamiar deskować cały strych ???

A powieźcie mi czy macie zamiar deskować cały strych ??? Tzn cala powierzchnie ?
Tak myślę tez czyli deskować boki a środek czyli stryszek z osb . A jak myśleliście może jak większe szpary uszczelnic po miedzy deskami ? To sa ważne rzeczy ale później komus pomogę z naszych postow.
Pisałem o tym na FM kilka dni temu Smile Ja to widzę tak. Między dolnym pasem wiązarów, a sufitem taka przestrzeń żeby rozłożyć kanały WN. TO zasypać regranulatem styropianowym potem tak samo czyli sznurowanie. Na to wełna do wysokości górnego poziomu pasa. Jeszcze raz sznurowanie i na wełna ale układana raczej tak samo bo wygodniej tylko trochę szersza będzie musiała być. Dwie takie warstwy wełny nawet tej taniej plus regranulat dadzą dobry parametr u.
Stron: 1 2 3 4 5