Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wycena robocizny i materiału na dach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, dostałem wycenę robocizny na nasz dach bez zmian na 45 PLN za metr.

W cenę wliczone jest: 
Foliowanie połaci dachowej membraną dachową. łacenie, prostowanie, montaż pasa podrynnowego, montaż rynien i rur spustowych, montaż pasa nadrynnowego, wkładanie dachówki, montaż łat kalenicowych, klejenie taśm kalenicowych, montaż gąsiorów, obróbki komina, ocieplenie komina i nałożenie struktury.

Dużo mało?? Jakieś opinie?

Propozycję dachówki dostałem bardzo ładną ale cena kosmos jak dla mnie, więc na pewno odpada. Z rynnami i ze wszystkim około 22.500 PLN. Dachówka to Creaton Domino łupek angobowany. 
http://www.creaton.pl/produkty/dachowka-...ka/domino/
Za materiał za drogo zdecydowanie, chociaż dachówka bardzo ładna, przynajmniej mi się podoba. Jaka kwota za robociznę tego dachu byłaby akceptowalna na Podkarpaciu? Dodam, że u mnie zostaje tylko jeden komin.
45 pln x 169 m2 czyli 7605 Pln. Ja zapytałem w jednej firmie na razie i dostałem ofertę na 14600 pln brutto. To jest dopiero kosmos?
14600 za sama robocizne za dach? W jakim województwie?
(17.03.2017, 09:55)klonu1988 napisał(a): [ -> ]14600 za sama robocizne za dach? W jakim województwie?

Zachodniopomorskie. Cena mnie zmroziła, a wycena jaką dostał kolega na 45 PLN za metr dowodzi że chciano ze mnie zedrzeć. JA wiem że ceny usług są różne, ale to chyba przesada.
popytaj po znajomych lub osobach, którzy niedawno się budowali, kto im to robił i czy byli (są) zadowoleni. Poszukaj jeszcze innych, wyślij zapytania ofertowe - myślę, że trafi ci się coś korzystniejszego. Jeśli nie to negocjuj cenę.

Słyszałem, że obecnie jest kryzys z dekarzami ale bez przesady.
Dostałem jedną wycenę na 15 000 zł, koparka w moim zakresie. Za dach na gotowo z obróbką komina 7500zł od innej firmy:

"1.
Za stan zero do chudziaka czyli
- ława schodkowa + bloczki ze słupami + wieniec na górze fundamentu
- odwodnienie drenami + odprowadzenie deszczówki z rynien z zasypaniem i ubiciem (do 2 metrów od budynku, potem łaczy się je)
- izolacja od wewnątrz i od zewnątrz fundamentu z zasypaniem żwirem i ubiciem
- kanalizacja wyprowadzona poza obrys budynku
- wyrównanie, ubicie wewnątrz i wylanie chudziaka
2.
ściany konstrukcyjne i działowe z wieńcem na górze, komin systemowy wewnatrz i na zewnatrz

Są to roboty wykonywane w całości, czyli nic nie musisz po tym dokańczać. Ściany przygotowane są do ocieplenia a odbojówka wokól budynku do układania kostki bez ponownego wybierania gruntu i utwardzania co wiąże się z niższą ceną układania kostki.

Za całość wychodzi 15 000 zł.

W razie jakichkolwiek pytań dzwoń. Jeśli wykonasz jakieś prace samodzielnie automatycznie kwota się zmniejszy tak jak rozmawialiśmy"
Witam my dziś dostaliśmy wycenę dachu z murlata, montażem i transportem 17200
(29.03.2017, 15:31)assiunia3 napisał(a): [ -> ]Witam my dziś dostaliśmy wycenę dachu z murlata, montażem i transportem 17200

Od kogo ta wycena? Możesz wkleić tą wycenę? Interesują mnie projektowane obciążenia i grubość wiązarów. Jak daleki transport? 17200 brutto? Pozdrawiam
W Wielkopolsce dach na gotowo od więźby po rynny od 75zł z łaską do 100 zł za m2. Przy moim 260m2 robocizna około 19 tys;/
Stron: 1 2