Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Piec na Ekogroszek a hałas podajnika ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Z racji tego że nie mam dostępu do gazu to będe opalał dom piecem na węgiel . Pierwszy zamysł to piec dolnego spalania,pisałem to we wcześniejszym poście i tak na 99% raczej zostanie . Kolega mnie namawia na piec na Eko groszek ale zastanawia mnie jedna rzecz ! czy taki piec nie będzie podczas pracy hałasował za sciana pokoju ? i czy da w spokoju spać w nocy domownikom  ? Posiadam piec na eko groszek z podajnikiem rynowym w piwnicy ale mieszkam na 2 piętrze i halas sie niesie i tak !

sierzant

Prosta i rzeczowa odpowiedz na wlasne pytanie.
Bedzie. Jak bardzo? Zalezy tylko od ciebie.
Juz pisalem na forum jak zamierzam izolowac kotlownie
od pomieszczen mieszkalnych
@ czarny

pomysl o innych zrodlach ogrzewania
dzialowki w domu mozesz postawic z silikatow. dobrze tlumia halas
Może cos nie tak z Twoim piecem, powiedz co dokładnie hałasuje dmuchawa czy sam podajnik.
Chodzi o hałas podajnika czyli pracę silnika . Nie skrobanie. Teraz obecnie już dałem sobie spokój z tym.Ale martwię się na przyszłość tym problemem. W tych nowych piecach z innym typem palnika-podajnika,pracuje trochę ciszej.Lecz wolę się zabezpieczyć i wyciszyć ścianę.

sierzant

Chodzi dokladnie o zgniatanie niewymiarowego grochu przez slimak (cos ala strzal)
Raczej odglos pracy silnika. Żeby tylko było słychać trzaski grochu to by było ok.
A mieszkacie z takim piecem? Ja mam obecnie za ścianą? Na początku było słychać dmuchawę ale po zmniejszeniu sily. Już praktycznie nie słychać nic
Czarny286 doczytałem sie że chcesz piec dolnego spalania, nie wygodniej jest palić od góry, Mam u zwykły piec zasypowy bez dmuchawy w którym to zacząłem palić od góry musiałem tylko wywalić kawałek sznura w drzwiczkach. Moim zdaniem spalanie jest stabilniejsze i bardziej wydajne.
Ale czy przy takim piecu jesteś w stanie zachować stałopalność ? Czy musisz po wypaleniu opalu znowu rozpalić ?
Zastanawiam sie nad dolniakiem albo na ekogroszek np.Ogniwo Eko Plus 10kw. Decyzja padnie pewnie w ostatniej chwili. Ale jak będzie na eko groszek to po prostu,wycisze sciane za kotlownia.
Stron: 1 2