Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: 1 dzien do godziny W
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jutro zaczynamy ....
Dzisiaj geodeta wytyczyl dom
Zaczynamy we wtorek ( 28.03.2017 )
88-100 Inowroclaw
Wersja podstawowa z malymi modyfikacjami.
Sciany z cegly ceramicznej.
Okno narozne w kuchni , reszta okien powiekszona. Okno w salonie do samej podlogi typu FIX ( nieotwierane )
Brak kominow .
Ogrzewanie podlogowe inverterowa pompą ciepla powietrze - woda typu SPLIT . ( Jednostka zewnetrzna i wewnetrzna z funkcja chlodzenia latem )

Rekuperacja rekuperatorem z silnikiem DC , czujnikiem co2 , automatycznym baypass'em i automatycznym rozmarzaniem w zimie( najbardziej ekonomiczny rekuperator ze wzgledu na silnik DC)
itp, itd... ale to juz wyjdzie " w praniu "
Budowa własnymi siłami .
Nie wiem czy tylko ja mam z tym problem, ale zdjęć nie mozna otworzyć do rozsądnego rozmiaru :/
(27.03.2017, 23:24)artur1 napisał(a): [ -> ]Okno narozne w kuchni , 
Możesz opisać jakie zmiany zrobił architekt w związku z oknem narożnym? Dał dodatkowe zbrojenie wieńca?
(28.03.2017, 08:28)marcinur napisał(a): [ -> ]
(27.03.2017, 23:24)artur1 napisał(a): [ -> ]Okno narozne w kuchni , 
Możesz opisać jakie zmiany zrobił architekt w związku z oknem narożnym? Dał dodatkowe zbrojenie wieńca?

tak. przestawil jeden z 2 slupow blizej naroznika i od frontu dal drugi slup pomiedzy jakby kuchnia a lazienka. to bedzie polaczone jakby podwojenej grubosci wiencem . czyli nad oknem bedzie orygoinalny wieniec w jednej calosci z nadprozem betonowym . czyli okno bedzie mialo wysokosc nizsza niz pozostale okna ale zeby to wygladalo nowoczesnie musi byc to w ksztalcie prostokata .
chetnie obejrzymy e adaptacje projektu jesli mozesz sie pochwalic rysunkami, bardzo ciekawy pomysł
Majstry przyjechali z koparka na 8.00 ale od 8 Pani archeolog robiła swoje prace ( wymagane ponieważ teren jest bod ochrona konserwatora zabytków ) o 8.30 skończyła i zabrali sie do kopania .W miedzy czasie krecili zbrojenie. Następnie 2 + koparka zabrali sie do kopania fundamentu a 2 pozostałych kręcili nadal zbrojenie.kopali tak i kręcili do ok 12.30
kaparkowy skasował razem z dojazdem 250 zl z czego dostałem zwrotu 100 zl od sąsiada za to ze mu wrzucił kilka łyżek ziemi do ogrodu . wiec kaparkowy skasował mnie 150 zl z dojazdem.
5 godzina pracy.... przyjechał beton .... 10m3 + pompa. Tyle betonu poniewaz nie robili podsypki z suchego betonu .
Tak czy siak majstry dziwili sie czemu lawy sa takie szerokie jesli dom jest bez pietra !?!? wg mnie takze bo na lawie 60cm budowalem hale na 8 metrow wysoka .
Jak widac na zalaczonych obrazkach nie ma fundamentu pod kominy !

godzina 14 z minutami FAJRANT ! Majstry pojechali juz do domu. pierwszy dzien poszed expresowo !ale wspolpracuje juz z majstrami nie na pierwszej budowe i wiem ze stac ich na wiecej :Smile tzn szybciej Smile   ale w sumie niech sie tak nie spiesza bo nie nadazam jezdzic po towar :Smilea szczescie wiekszosc juz mam od tygodnia kupionego towaru ale nie zdaze z robieniem zdjec !
(28.03.2017, 08:28)marcinur napisał(a): [ -> ]
(27.03.2017, 23:24)artur1 napisał(a): [ -> ]Okno narozne w kuchni , 
Możesz opisać jakie zmiany zrobił architekt w związku z oknem narożnym? Dał dodatkowe zbrojenie wieńca?

generalnie wienca nie tylko nad oknem bedzie zazbrojone wraz z wiencem i slupami i razem zalane przy zalewaniu wienca.
(27.03.2017, 23:24)artur1 napisał(a): [ -> ]Jutro zaczynamy ....
Dzisiaj geodeta wytyczyl dom
Zaczynamy we wtorek ( 28.03.2017 )
88-100 Inowroclaw
Wersja podstawowa z malymi modyfikacjami.
Sciany z cegly ceramicznej.
Okno narozne w kuchni , reszta okien powiekszona. Okno w salonie do samej podlogi typu FIX ( nieotwierane )
Brak kominow .
Ogrzewanie podlogowe inverterowa pompą ciepla powietrze - woda typu SPLIT . ( Jednostka zewnetrzna i wewnetrzna z funkcja chlodzenia latem )

Rekuperacja rekuperatorem z silnikiem DC , czujnikiem co2 , automatycznym baypass'em i automatycznym rozmarzaniem w zimie( najbardziej ekonomiczny rekuperator ze wzgledu na silnik DC)
itp, itd... ale to juz wyjdzie " w praniu "
Budowa własnymi siłami .

Cześć, mój znajomy ma ogrzewanie elektryczne na powietrze, mówił że za za rok mu wyszło 4800zl za ogrzewanie plus wszystko co związane z wykorzystaniem prądu, tj. grzanie wody, światło, piecyki, itp... Dom około 115m2 piętrowy, ściany 15cm z prefabrykatu, styropian 20 cm (nie wiem jaka lambda). Może się te informacje komuś przydadzą. Dodam, że ma rozbite na taryfy w elektrowni. Mam pytanie: znasz koszt Twojego rozwiązania? Z góry dzięki, pozdrawiam. PS. Póki co ja zbieram kaskę z żoną ?
(02.04.2017, 00:04)lukasz.susik napisał(a): [ -> ]
(27.03.2017, 23:24)artur1 napisał(a): [ -> ]Jutro zaczynamy ....
Dzisiaj geodeta wytyczyl dom
Zaczynamy we wtorek ( 28.03.2017 )
88-100 Inowroclaw
Wersja podstawowa z malymi modyfikacjami.
Sciany z cegly ceramicznej.
Okno narozne w kuchni , reszta okien powiekszona. Okno w salonie do samej podlogi typu FIX ( nieotwierane )
Brak kominow .
Ogrzewanie podlogowe inverterowa pompą ciepla powietrze - woda typu SPLIT . ( Jednostka zewnetrzna i wewnetrzna z funkcja chlodzenia latem )

Rekuperacja rekuperatorem z silnikiem DC , czujnikiem co2 , automatycznym baypass'em i automatycznym rozmarzaniem w zimie( najbardziej ekonomiczny rekuperator ze wzgledu na silnik DC)
itp, itd... ale to juz wyjdzie " w praniu "
Budowa własnymi siłami .

Cześć, mój znajomy ma ogrzewanie elektryczne na powietrze, mówił że za za rok mu wyszło 4800zl za ogrzewanie plus wszystko co związane z wykorzystaniem prądu, tj. grzanie wody, światło, piecyki, itp... Dom około 115m2 piętrowy, ściany 15cm z prefabrykatu, styropian 20 cm (nie wiem jaka lambda). Może się te informacje komuś przydadzą. Dodam, że ma rozbite na taryfy w elektrowni. Mam pytanie: znasz koszt Twojego rozwiązania? Z góry dzięki, pozdrawiam. PS. Póki co ja zbieram kaskę z żoną ?

Koszt calosci ogrzewania PC z montazem calej kotlowni i podlogowki ? czyli ciepla woda + ogrzewanie wraz z instalacjami , zasobnikiem , na gotowo ?od A do Z ???

Jest dzial o ogrzewaniu lub pw,prosze tam zadawac pytania na ten temat.
Stron: 1 2