Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Warunki zabudowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
rzeczywiscie jest problem z otwarciem cennika na stronie, moze cos robia
Witam. Jestem nowym forumowiczem i mam w planach wybudowania tego domu. Nie będę się tutaj rozwijał w szczegóły bo nie o to mi chodzi. Mianowicie moje pytanie dotyczy: Czy jeżeli działka budowlana całkowicie uzbrojona posiadająca warunki zabudowy z lat 90 to czy ja teraz muszę występować do gminy o nowe warunki zabudowy gdyż mogło coś się przez ten czas zmienić i że muszę mieć je na swoje nazwisko? Czy nie ma potrzeby tego robić? Słyszałem kilka wersji od osób budujących się i jedni mówią że muszę inni mówią że nie muszę bo jest to działka budowlana która ma już WZ a trzeba to robić tylko w przypadku gdy byłaby to działka rolna. Jak to jest?
A co jest napisane w tych warunkach zabudowy? Przeważnie wydawane są bezterminowo. Lech najprostszym rozwiązaniem jest zadzwonić do gminy i podać nr działki i powinni Ci dać odpowiedź.
Jesli Gmina nie uchwaliła planu zagospodarowania przestrzennego to powinny być ważne.Przeczytaj dokładnie te warunki ,tam powinno być napisane.
Warunki są ważne, ale musisz przenieść je na siebie - mają w urzędzie miasta/gminy stosowny wniosek. Dodatkowo musisz mieć od poprzedniego właściciela zgodę na przeniesienie warunków - właśnie to przerabiam. Termin załatwienia sprawy - do 2 miesięcy, jak wystąpisz o wydanie nowych to termin ok 3 miesiące. Druk jest tej treści wniosek o przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy - Zgodnie z art. 63 ust. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wnoszę o przeniesienie na moją rzecz decyzji o warunkach zabudowy nr............................................................................................ z dnia ............................ wydanej dla .... itd. 
Czy ktoś może mi powiedzieć jak wypełnić dane charakteryzujące wpływ inwestycji na środowisko? Konkretne odpowiedzi na pytania. Czy też mieliście do wypełnienia coś takiego. Bo ja sam nie wiem jak na te pytania odpowiedzieć a w gminie nie pomogą bo muszą skupić się na piciu kawy Big Grin jeśli ktoś coś to proszę na priv wtedy ewentualnie dam pytania jakie są zawarte chyba że wszędzie jest to samo.
U mnie przeszło "Inwestycja nie oddziałuje negatywnie na środowisko". I wszystko Smile
dokładnie tak samo pisaliśmy
Ja mam do WZ jedno zastrzeżenie. Dlaczego to tak długo trwa... Tym bardziej że jest pełno sąsiadów w koło czyli będzie kopiuj wklej
(16.06.2017, 20:04)maciej87 napisał(a): [ -> ]Ja mam do WZ jedno zastrzeżenie. Dlaczego to tak długo trwa... Tym bardziej że jest pełno sąsiadów w koło czyli będzie kopiuj wklej

Witam, Wydaje mi się że czas oczekiwania na WZ przeciąga się przez to, że urząd wydający WZ w procesie decyzyjnym kontaktuje się z kilkoma innymi organami a każdy z nich ma na ustosunkowanie się przynajmniej 2 tygodnie. Są to tzw : okresy opóźnień spowodowane z winy innych podmiotów i z przyczyn niezależnych od organu wydającego decyzję Smile I tak trwa urzędnicza podróż naszych papierków od biurka do biurka a w związku z tym procedura przeciąga się do kilku miesięcy. Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6