Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Warunki zabudowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Z tego co wiem to tak ale zaczyna się w moim urzędzie od tego że po miesiącu dopiero rozpoczyna się procedurą. W ogóle w Polsce za dużo mamy papierologii
(16.06.2017, 13:41)PawelSuchy86 napisał(a): [ -> ]U mnie przeszło "Inwestycja nie oddziałuje negatywnie na środowisko". I wszystko Smile

No u mnie to nie przejdzie bo w tej charakterystyce mam chyba z 9 pytań i na każde z nich muszę odpowiedzieć z osobna. I tak np jedno z pytań brzmi: Rodzaj technologii" czyli jaką technologię zastosuję przy inwestycji.
Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
(30.06.2017, 17:47)czarny286 napisał(a): [ -> ]
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
Nie no ja również najpierw ogarniam WZ, a dopiero potem kupno działki i projektu żeby jakaś lipa nie wyszła. A jeśli chodzi o podstawę zmiany to jest kolejny problem bo nie kojarzę aby był w pobliżu budynek z takim dachem. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na oficjalną odpowiedz.
(01.07.2017, 18:22)piotrek1518 napisał(a): [ -> ]
(30.06.2017, 17:47)czarny286 napisał(a): [ -> ]
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
Nie no ja również najpierw ogarniam WZ, a dopiero potem kupno działki i projektu żeby jakaś lipa nie wyszła. A jeśli chodzi o podstawę zmiany to jest kolejny problem bo nie kojarzę aby był w pobliżu budynek z takim dachem. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na oficjalną odpowiedz.

Witam. Jaka Waszym zdaniem jest interpretacja poniższego punktu z Planu zagospodarowania:
a) dachy strome o nachyleniu połaci 25 - 45 stopni , kryte dachówką lub materiałem dachówko podobnym , o kalenicy równoległej do kierunku dróg dojazdowych (z dopuszczalną odchyłką od kierunku do 20% )
Nie ma słowa o ilości spadków dachu. Jak mam to rozumieć? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
Wyraźnego zapisu faktycznie nie ma, ale zrobienie kalenicy równoległej do drogi dojazdowej na dachu kopertowym jest raczej nierealne (w kopercie kalenice są tak na prawdę 4 i jak spojrzymy na dach od góry to maja kształt litery X). Wydaje mi się, że ten zapis determinuje dach dwuspadowy. Zawsze możesz poprosić w urzędzie o interpretację, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na forum.
(11.07.2017, 15:17)MMichał napisał(a): [ -> ]Wyraźnego zapisu faktycznie nie ma, ale zrobienie kalenicy równoległej do drogi dojazdowej na dachu kopertowym jest raczej nierealne (w kopercie kalenice są tak na prawdę 4 i jak spojrzymy na dach od góry to maja kształt litery X). Wydaje mi się, że ten zapis determinuje dach dwuspadowy. Zawsze możesz poprosić w urzędzie o interpretację, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na forum.
 
Witam. Byłem w gminie po interpretację w/w zapisu i wykładnia jest taka że jeżeli nie ma wyraźnie wskazania co do rodzaju dachu a jedynie o stopnia jego nachylenia - można stosować krycia wielospadowe, kopertowe itd. z zachowaniem widełek tego nachylenia ( np. 25-45 stopni ) Co do dachu o którym Mówisz który patrząc od góry ma kształt litery x jest to tz. dach namiotowy. Dach kopertowy widziany od góry ma taki kształt  >-< czyli kalenicę jak najbardziej jest tu łatwo określić - jest to strona frontowa domu wg tego projektu. Temat ogarnięty, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Hej. Dokładnie chodziło mi o taką interpretację, bo zarówno tak jak wskazałeś szczyt dachu równoległy do ściany frontowej domu i ziemi jest kalenicą, ale te skosy również tak nazywamy i teraz bądź człowieku mądry. Dlatego najlepiej jechać do urzędu, w którym będziemy składać dokumenty, żeby dowiedzieć się jak to interpretują. Nie wykluczone, a wręcz prawie na pewno, w różnych gminach taki zapis planu zostanie inaczej zinterpretowany Smile.
(12.07.2017, 13:44)MMichał napisał(a): [ -> ]Hej. Dokładnie chodziło mi o taką interpretację, bo zarówno tak jak wskazałeś szczyt dachu równoległy do ściany frontowej domu i ziemi jest kalenicą, ale te skosy również tak nazywamy i teraz bądź człowieku mądry. Dlatego najlepiej jechać do urzędu, w którym będziemy składać dokumenty, żeby dowiedzieć się jak to interpretują. Nie wykluczone, a wręcz prawie na pewno, w różnych gminach taki zapis planu zostanie inaczej zinterpretowany Smile.

Haha, pewnie Masz rację :Smile Urzędnik w Polsce to nie jest zawód tylko stan umysłu Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6