Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - Dopiewo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Kosztów całościowych raczej nie liczę... Mam coś w arkuszu ale wiele rzeczy pewnie brakuję. Jakieś 240 ale to jest kompletnie wszystko z działką , elektryką, tynkami
Dopiero teraz zwróciłem uwagę na kolejność prac.
Miałeś już okna, instalacje, tynki - a nie było jeszcze pokrycia?!
Bardzo nietypowe podejście.
Nic "złego" się nie stało?
Ile czasu dach był przykryty samą folią bez ułożenia dachówki?
Trochę było nie inaczej bo w sobotę kryli folia a w poniedziałek był montaż okien. Później po tyg miał być montaż pokrycia ale przez problemy dachówkowe przeciągnęło się do miesiąca. Niczemu to nie przeszkadza że nie było dachówki. To tak jak wiele dachów stoi przykryte papa po kilka lat. Wiadomo że tyle folia nie może ale miesiąc nie zdziałał szkód. Tynki jeszcze nie skończone. Teraz robota będzie szła raczej wolno bo po godzinach nie wiele da się zrobić. W szczególności tynków.
(27.06.2018, 20:48)maciej87 napisał(a): [ -> ]Nareszcie doczekałem się pokrycia dachowego. I w końcu jakoś to wygląda.

Już jest elegancko, zaraz wprowadzka  ;Wink Big Grin

Pozdrawiam
"sąsiad" Ty jesteś bliżej końca Smile jak byłem po pompę wody w Twojej miejscowości to rozglądałem się za Waszym domem ale nie znalazłem. Teraz pójdzie już troszkę wolniej bo większość raczej samemu oprócz kotłowni i posadzek
Hej,
jaką wybrałeś dachówkę? Czy jest to popularny na forum creaton titania? Jaki kolor? Właśnie się zastanawiamy nad dachówką
pozdr
Titanii na pewno bym nie wybrał po zobaczeniu na żywo. Pierwsze jakość ceramiki a drugie to masakrycznie duże gąsiory co przy niskim dachu wg mnie nie wygląda fajnie. Jest to Roben Monza Plus Tobago glazurowana. Z obejrzanych warto też zastanowić się nad Brass Rubin 9V lub Bogen bodajże 10
(01.07.2018, 20:01)maciej87 napisał(a): [ -> ]Titanii na pewno bym nie wybrał po zobaczeniu na żywo. Pierwsze jakość ceramiki a drugie to masakrycznie duże gąsiory co przy niskim dachu wg mnie nie wygląda fajnie. Jest to Roben Monza Plus Tobago glazurowana. Z obejrzanych warto też zastanowić się nad Brass Rubin 9V lub Bogen bodajże 10

Titania jest większa od monza plus przy czym masz rację , że wygląda słabo na małych dachach natomiast co do jakości dachówki lepiej nie wybrałeś.
Moje zdanie co do jakości jest inne po oględzinach na żywo.
Dziś zakończyłem tynki, teraz czas na wod kan.
Pojawiają się pytania o elektrykę więc trochę opiszę
Oprócz standardowych gniazd i włączników oświetlenia jest:
-puszki elektryczne do rolet - niebieskie z miejscem na elektronikę i dodatkowy obwód łączący wszystkie rolety
- oświetlenie podłogi nocne w korytarzu na czujnik zmierzchu i ruchu
- we wszystkich szafach zostawione zasilanie do oświetlenia
- na zewnątrz zasilanie do garażu, furtki i bramy
-wyłącznik schodowy przy łóżku w naszej sypialni
- u dzieci kinkiet nad łóżkiem z włącznikiem przy łóżku
Można tez zrobić włącznik alarmu napadowy przy łóżku
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22