Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - Dopiewo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Problem przy pompie jest taki, że nikt nie podaje ile rzeczywiście zapłacił za sezon grzewczy i w dodatku jest to w dużo wiekszej mierze uzależnione od temperatury na zewnątrz niż inne ogrzewanie.  (Oczywiscie pompa wiatrowa). Niby się opłaca bardziej niż gaz, ale tak naprawde wypowiedzieć się moga tylko Ci co mają już PC jakis czas. Co nie zmienia faktu, że jak przyjdzie sroga zima to mogą za to sporo zapłacić. Gaz jest bardziej przewidywalny moim zdaniem.

Jak szukałem działki byłem zdecydowany na PC bo słabo u nas wygląda sieć gazowa, ale teraz jak okazało się, że mam gaz przy działce chyba zmienie plany. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa gdzie PC ma dużą przewagę.
To są pompy ciepła do tego domu po 4 tys? Podaj namiar chętnie kupię może nawet kilka sztuk Smile
Z tym bezpieczeństwem to bym nie przesadzał.
po 4 tys ? nic takiego nie pisaałem

Pompa ciepla Panasonic 7kw, kompletna nowa z gwarancją kosztuje 10.200zł + vat



.....koszt pompy jest podobny jak kotła gazowego
A kto to napisał ?
(20.12.2018, 21:45)broszford napisał(a): [ -> ]Pompa ciepla Panasonic 7kw, kompletna nowa z gwarancją kosztuje 10.200zł + vat


własnie dostałem wycenę na Panasonica więc skąd u Cb taka cena
Schemat 3 – Praca bezpośrednia dla potrzeb CO i CWU bez bufora ciepła 22.510,00 
Pompa ciepła Panasonic Aquarea Generacja H Typ SDC Grzanie - Chłodzenie 1-fazowa 7 kW Sprężarka Inverter + nr kat. WH-UD07HE5 / WH-SDC07H3E5 Dodatkowa grzałka wspomagająca 3 kW Przewód przyłączeniowy nr 1 - 3x4 mm2 zab. S302 B25A Przewód przyłączeniowy nr 2 - 3x4 mm2 zab. S302 B25A CENA KATALOGOWA – 18850 zł netto
 z montażem na 8%Vat z zasobnikiem wody 24310
polecam robić wyceny w hurtowniach hydraulicznych a nie u monterów którzy mają prawie 100% marże

(19.12.2018, 22:44)maciej87 napisał(a): [ -> ]To są pompy ciepła do tego domu po 4 tys? Podaj namiar chętnie kupię może nawet kilka sztuk Smile
Z tym bezpieczeństwem to bym nie przesadzał.

za 4.tys można kupić dobry piec gazowy ? 
byłem pewien że dobry piec to ok 10tys. do tego przyłącze, komin i odbiory

tak jak wcześniej pisałem, ja kupiłem panasonica 7kw w cenie 10.200 netto w październiku tego roku, do tego zasobnik CWU 1400zł netto
jeśli jesteś tak bardzo przekonany o słuszności wyboru pompy ciepła to przedstaw koszty jakie masz za ogrzewanie jakie COP przy jakiej temp. również przy CWU i jakie dodatkowe elementy dokupywałeś do kompletnej instalacji

przykładowy piec w jaki ja się prawdopodobnie zaopatrzę można powiedzieć że z kompletnym osprzętem firma Bosch raczej jeden z lepszych
https://www.buy365.pl/junkers-cerapur-co...14359.html

sierzant

A mój to taki:
https://www.buy365.pl/junkers-cerapur-co...13119.html
4.4 tyś brutto i to jest porządny piec. W moim wypadku to prawie cała kotłownia i jak się do tego ma pompa ciepła?

sierzant

Mój to 24/24 nie ma dwu funkcyjnych niestety mniejszych.
Startuje od 3kw i całe szczęście.
Gdybym robił z zasobnikiem na 100% byłby 14kw.
(23.12.2018, 20:00)sierzant napisał(a): [ -> ]A mój to taki:
https://www.buy365.pl/junkers-cerapur-co...13119.html
4.4 tyś brutto i to jest porządny piec. W moim wypadku to prawie cała kotłownia i jak się do tego ma pompa ciepła?

może i tak, nie widziałem ze te Junkersy to dobre piece


różnica między zakupem pompy a Junkersa jest ok 6tyś, trzeba tylko przeliczyć ile kosztuje przyłącze gazu, komin itp

Pompa będzie ok 40% bardziej ekonomiczna niż taki Junkers

odnośnie kosztów przy pompie to ja mam prywatnie dom parterowy z poddaszem ok 240m podłóg grzanych, pompa ciepła panasonic 9kw, kompletna pompa z CWU z 2 pompami obiegowymi, materiałami i robocizną kosztowała mnie 17.000zł 
w domu temp nigdy mi nie spadła poniżej 23.5stopnia, mam ogromne zzużycie CWU, do tego psa którego zimą musze wypuszczać z 10x dziennie (jakaś tam strata ciepła) to pierwszy rok zamknął się w kwocie 3500zł za prąd za kotłownie (mam podlicznik, w tym pompy obiegowe 2x i cyrkulacja) 
Fakt dom dość ciepły: 20cm grafit, 40cm wełna, okna vetrex v90

aktualnie jako deweloper buduje kilka domów parterowych ok 130m2 i one są wyposażone w pompy ciepła panasonic 7kw
(23.12.2018, 22:02)sierzant napisał(a): [ -> ]Mój to 24/24 nie ma dwu funkcyjnych niestety mniejszych.
Startuje od 3kw i całe szczęście.
Gdybym robił z zasobnikiem na 100% byłby 14kw.

Dlaczego zdecydowałeś się na dwufunkcyjny? Ja już zbaraniałem...jedni stanowczo mowia ze montaz takiego kotla bez zasobnika w domku to grzech drudzy natomiast montuja dwufunkcyjne i nic sie nie dzieje.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22