Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Nasz Wymarzony Domek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,wszystkich.

Więc tak. Jak wiele osób zawsze marzyliśmy o własnym domku ja i Moja Żona . I wreszcie realizujemy nasze plany.

Działka kupiona 2 lata temu. 1300m2.Szukaliśmy projektu który by nam odpowiadał i ciągle były dylematy. Masakra . Przyznam się szczerze, przypadkowo na FC natrafiłem na projekt Pana Łukasza. Dom za 150 tyś.Po zapoznaniu się z materiałami,przekonaliśmy sie do tego domku.Ale napotkały nas problemy z warunkami zabudowy czyli mogliśmy tylko wybudować dom z dachem 2 spadowym . Po całej papierologi,uzyskaliśmy zgodę na zmiany w warunkach zabudowy na budowę Domku za 150tyś.Chcę opisać tu w miarę szczegółowo, poszczególne etapy.

1.Projekt kupiony-odbicie lustrzane.Kąt dachu bez zmian.Dachówka Ceramiczna.

-Planowane rozpoczęcie budowy to Sierpień-Wrzesień 2017r.
-Aktualnie załatwiam papiery odnośnie pozwoleń na budowę i do kredytu.Nie stety inaczej się nie da.
-Zmiany jakie zamierzamy wprowadzić to: przesunięcie kominka na ścianę  pokoju w salonie,przesunięcie drzwi wyjściowych,tarasowych na tej samej ścianie z prawej na lewą stronę.Zlikwidowanie,małego kibelka tam będzie mały schowek i to wszystko.

2.Podłogówka wszędzie . O prócz pokoi. W pokojach grzejniki.
-Piec Dolnego Spalania.Brak możliwości,podłączenia Gazu.

3.We własnym zakresie wykonam:ławę,fundamenty,chudziak,elektryka,hydraulika,malowanie ścian,podłogi-panele,ocieplenie.

4.Ekipa wykona:ściany zewnętrzne,działowe,zabudowa-sufity,kominy+obróbka za wszystko 12tyś zł-robota,dach całość inna ekipa.

Z kosztów jakie mi są na tą chwilę znane to :
-kierownik budowy 2000tyś
-geodeta 500 zł
-mapka 600 zł
-architekt:adaptacja+zmiany+projekt przydomowej oczyszczalni 2000 zł za wszystko

Na tą chwilę to tyle. Postaram się na bieżąco dodawać wszystko.W razie pytań proszę pisać . Chętnie odpowiem.
Witam,
gratuluję i życzę powodzenia. Chciałem się zapytać:
1. Czy ta kwota znaczaco przekracza te 150 tys zł?
2. Jakie koszty poniesiesz względem przydomowej oczyszczalni? (Jaki to rodzaj itp)
3. Budujesz w systemie gospodarczym - zleconym? (Bank wyplacil całą kwotę czy jest harmonogram - jak to wygląda? )

Aktualnie analizuje wszystko bo bardzo bym chciał zbudować dom tylko martwię się ze nie podołamy. Tez jesteśmy z narzeczoną skazani na kredyt. Nie mam doświadczenia w budownictwie.
Witam.Nie taki diabeł strzaszny jak go malują Smile.

Postaram się odpowiedzieć w miarę szczegółowo.

Odp.1 Gdzieś na forum jest kosztorys i opisy odnośnie zakładanej kwoty 150 tyś,zamieszczone przez Pana Łukasza i forumowiczów.Ale myślę,że mniej więcej da radę się zmieścić w tej kwocie.Zakładając,że będzie trochę naszego wkładu własnego.Chodzi oczywiście o pracę.Podobno wzrosła trochę cena stali tak słyszałem i czytałem na forum.W moim przypadku będzie to wyglądać tak.Za wykonanie fundamentów chcą u nas od 8 do 10 tyś za robotę.Ja z pomocą kolegi i mojego wójka,wykonam je we własnym zakresie.Więc jest już oszczędność.Będe się posiłkował cennymi filmami Pana Łukasza Smile.Radzę popytac i poszukać kogoś,jakiegoś murarza,może ekipy na postawienie stanu surowego.Za wykonanie ścian,wieńca,ściany działowe,murowanie kominów,zapłacę 12tyś.Dach inna ekipa.Nie jestem budowlańcem z zawodu ale dam radę.Elektrykę i hydraulikę wykonam sam we własnym zakresie.

Odp.2 Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków to wygląda tak.Nasza Pani architekt,zaproponowała nam zrobienie projektu przydomowej oczyszczalni ścieków za symboliczne 100 zł.Koszt zakupu przydomowej oczyszczalni dla 6-7 osób nie powinien przekroczyć 2500 tyś zł.Jest tego pełno na allegro.Dochodzi do tego montaż,koparka i trochę własnej pracy.

Odp 3 Buduję systemem gospodarczym.Tak jak pisałem : fundament we własnym zakresie,ściany zewnętrzne,kominy,ściany działowe i dach kompletnie będe zlecał do wykonania firmie zewnętrznej.Elektryka,hydraulika samemu,obudowa kominka też.Reszta,pokaże czas ale raczej część prac czyli wykończenie zlecę komuś bo nie mam na tyle czasu aby się bawić z tym.A nie chcę się budować 4 lata.

Jeśli chodzi o kredyt to wygląda tak.Wykonanie analizy,ofert będziemy zlecać doradcy kredytowemu.Mamy w naszych rejonach bardzo fajnego i dobrego,doradcę.Wstępnie wiem tyle,że obecnie do końca 2017r jest wiele fajnych banków z dobrymi ofertami które wymagają 10% wkładu własnego.Wkładem własnym jest działka,zakup projektu,koszta związane z pozwoleniami,materiały budowlane itd.Lepiej wnioskować o większą kwotę dlatego,że póżniej mogą być problemy z dobraniem kasy.Nie musisz całej kwoty wykorzystać z kredytu.Kredyt wyplacany jest przeważnie w 3 transzach.My obecnie mamy w dzierżawie działkę do lipca 2017r.Więc musimy czekać.W śierpniu będziemy załatwiać kredyt.Więc jeśli będziesz chciał wiedzieć jak to wygląda konkretnie to napisz na priv.

Pozdrawiam.
Cześć!

Fajnie, że tak dużo jesteś w stanie zrobić we własnym zakresie. Ja niestety nie będę miał na to czasu ze względu na wykonywaną pracę oraz nie mogę liczyć na żadną pomoc ze strony rodziny czy znajomych. No niestety, taka sytuacja. Liczę na relację z postępu prac i trzymam kciuki. Pozdrawiam.
Trochę to wszystko schodzi z tym załatwianiem spraw.Dzisiaj mam spotkanie,wieczorem z architektem.Zmiany jakie zdecydowaliśmy się dokonać to :przestawienie kominka do ściany pokoju,wewnątrz salonu,potem przesunięcie drzwi tarasowych  w salonie w stronę pokoju,równolegle z kominkiem,zamiast,obecnej łazienki będzie pokój i zostanie on cały przesunięty  o 0,5 metra w stronę holu czyli zwiększy się kuchnia,likwidacja drzwi do kotłowni od wewnątrz domu i jak się uda to likwidacja komina wentylacyjnego damy od razu rurki na zewnątrz dachu.Pierwszy pokój za kotłownią to będze łazienka.Zdecydowaliśmy się na taką konfigurację też ze względu na piec z podajnikiem . Będe wszystko w raz z kosztami starał się tu umieszczać.

Nasz projekt to odbicie lustrzane.
Jestem po spotkaniu z projektantem. Wszystko prawie ustalone. I w finale nie zostanie zmniejszony hol i nie będzie przesuniety pokoj. Czyli kuchnia nie będzie powiększona. Druga sprawa to likwidacja małego kibla i tam będzie komin wentylacyjny wymurowany. Po za tym reszta zmian zostaje. Te zmiany które opisałem.
Cześć! Jakieś newsy? Smile Kiedy zaczynasz?
Pozdrawiam.
Cześć Smile . Na tą chwilę jestem już po rozmowie z projektantem. Wnioski do Energi i wodociągów o warunki techniczne przyłączenia już wysłane. Na tą chwilę domek jest wrysowany na mapkę . Zmiany jakie chcemy dokonać już są przekazane,architektowi.Ale czekamy na dodatkowy arkusz z rysunkiem domu od projektanta dlatego,że po naniesieniu zmian czyli wrysowaniu na projekt było by to wszystko,mało widoczne.W tej chwili muszę ogarnąć jakiś materiał na zrobienie drogi dojazdowej do działki.Obecnie na naszej działce jest rzepak ale koło 20 lipca będzie zebrany i wtedy zaczynamy działać z drogą+postawienie garażu 6x5 na graty.Będe wstawiał fotki na bieżąco.
Dwa normalne plus jeden sam wentylacyjny.
Witaj, mógłbyś ponownie wrzucić fotkę ze zmianami w projekcie? Poprzednie zdjęcie niestety wygasło.
Stron: 1 2