Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Przygotowanie terenu dla geodety - wytyczenie osi budynku + fundament + kanalizacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
W końcu zaczęło się  Big Grin

Koparka przy wykopie walczyła 6,5 godz. - koszt 600 zł
Po wizycie Pana geodety i wyznaczeniu stanu zerowego domku oraz osi - zaczęliśmy razem z mężem szalować.

Geodeta wziął za wyznaczenie - 600 zł
Deski szalunkowe - 180 zł

Nareszcie zrobione ławy fundamentowe  Big Grin - zajęło nam to 2 popołudnia i 1 cały dzień  Big Grin - jeszcze zostało nam ustawić kominy Cool
Właśnie dlatego uważam, że warto było poświęcić setki godzin mojej pracy na dokumentację całości Wink
Właśnie dzięki ciężkiej pracy Łukasza, mogliśmy sami podołać tak trudnemu wyzwaniu jak szalowanie ław i dzięki temu mamy parę groszy w kieszeni Smile
Dziękujemy Łukasz Smile
Dzisiaj, po ciężkich kilku dniach [Obrazek: smile.png] w końcu udało nam się zalać ławy fundamentowe z kominami [Obrazek: smile.png]
W poniedziałek zaczynamy już z bloczkami fundamentowymi [Obrazek: smile.png] 


... Big Grin...
Jak sie dba o szczególy tak sie ma! Ladna estetyczna robota. Znow sie Łukasz ucieszy
... Big Grin...
mam pytanie.czy przy zalewaniu ław musimy zagęścić wibratorem czy nie jest to musowe?????????????pozdrawiam i śledzę dziennik budowy -powodzenia
Widząc to co widzę zawsze mi się gęba cieszy Smile  nic tylko pogratulować zaangażowania i własnej inicjatywy! Wink
Na pewno beton oszacowany poprawnie i niewiele zostało albo i nic. 
Napiszcie proszę czy jesteścoe blisko założeń z kosztorysu. Na tym etapie stal droższa.

Co do wibratora nie ma musu z niego korzystać.
Hej Łukasz
Beton wyliczony idealnie (8m³) - zostało troszkę Smile
Jak na razie koszty porównywalne z Twoim kosztorysem .
U nas - stal żebrowana 12mb - koszt 28,80zł.
My nie korzystaliśmy z wibratora i beton jest poprawny - co będzie widać na zdjęciach, które potem wstawimy do dziennika Smile
W następnym tygodniu uaktualnimy kosztorys Smile

... Big Grin...
Stron: 1 2 3 4