Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Jakie ogrzewanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam!
Czytałem wiele artykułów i wypowiedzi ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.. jakie ogrzewanie wybrać?
W miejscowości której będę budował dom nie ma gazu i w najbliższym czasie nie będzie.. chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe ale nie wiem jakie źródło do zasilenia będzie najlepsze?
Ale czy kocioł na ekogroch będzie odpowiedni do podłogówki oraz do cwu, 
Czy można podłączyć podłogówkę + cwu np. 150l  z zaworami mieszającymi, jak będzie wyglądać sprawność takiej instalacji?
wszystko można ludzie latają w kosmos to co dopiero ogrzewanie .

kocioł jaki chcesz, rozdzielacz podłogowy
i rozdzielacz grzejnikowy

rozdzielacz podłogowy ma ogranicznik temperatury jak ustawisz 32 to więcej nie wpuści a na kotle np 60

natomiast do grzejników pójdzie 60
oczywiście instalacja kotłowanina na zaworze 4d
zawór 4d m.in ochronny powrót

kotły z podajnikiem posiadają sterownik
który steruje ogrzewaniem podłogowym
praca kotła
i grzaniem bojlera
(19.04.2017, 21:23)kuznia napisał(a): [ -> ]Ale czy kocioł na ekogroch będzie odpowiedni do podłogówki oraz do cwu, 
Czy można podłączyć podłogówkę + cwu np. 150l  z zaworami mieszającymi, jak będzie wyglądać sprawność takiej instalacji?

Ja będę instalował pompę ciepła + klimakonwektory i rezygnował z kominka w projekcie. 

Razem z żoną pracujemy w domy przez co spędzamy w nim duużo czasu i wiemy że ochłodzenie domu jest równie ważne co ogrzanie. Wydaje mi się również że w dzisiejszych czasach klimatyzacja to już nie jest luksus zwłaszcza w nowym domu.

A teraz pytanie do ciebie: jakiej klasy kocioł na ekogroszek chcesz użyć ? Jak wygląda OZC dla twojego projektu po adaptacjach ? Czy po prostu dasz 10kW bo lepiej przewymiarować kocioł ?

A jak chcesz sobie poczytać to polecam blog o pompach ciepła który pomógł mi zrozumieć kilka rzeczy:http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietr...-weglowej/
skad kolego jestes ?
(19.04.2017, 22:09)lamix-moto napisał(a): [ -> ]skad kolego jestes ?
Śliwice (Dolnośląskie)
stoi już dom ?
(19.04.2017, 22:07)lamix-moto napisał(a): [ -> ]wszystko można ludzie latają w kosmos to co dopiero ogrzewanie .

kocioł jaki chcesz,  rozdzielacz podłogowy
i rozdzielacz grzejnikowy

rozdzielacz podłogowy ma ogranicznik temperatury jak ustawisz 32 to więcej nie wpuści a na kotle np 60

natomiast do grzejników pójdzie 60
oczywiście instalacja kotłowanina na zaworze 4d
zawór 4d m.in ochronny powrót

kotły z podajnikiem posiadają sterownik
który steruje ogrzewaniem podłogowym
praca kotła
i grzaniem bojlera

Planuję tylko 1 grzejnik w łazience, reszta to podlogówka.
to ten 1 grzejnik nawet nie dawaj rozdzielacza porostu daj trójnik na rurach co zasilanie i powrot
(19.04.2017, 22:15)lamix-moto napisał(a): [ -> ]stoi już dom ?
Planuję zacząć budowę sierpień/wrzesien 2017 :-)

(19.04.2017, 22:22)lamix-moto napisał(a): [ -> ]to ten 1 grzejnik nawet nie dawaj rozdzielacza porostu daj trójnik  na rurach co zasilanie i powrot

Tak też myślałem żeby zrobić :-)
Stron: 1 2 3 4