Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Kominek na drewno + pelet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
No możliwe że ogrzejesz za tysiaka, ale tysiaka to ludzie dają na gaz za CO w podobnym domu. Drewno musisz podkładać a ekogroch raz na tydzień, a rozpala się raz na sezon. Nie musisz ciąć, rąbać itp.
gaz może wyjść 1500 na sezon przy podłogowym i przepływowo wodzie.... jednak kocioł winien być z górnej półki , kondensacyjny itp.  mowa oczywiście o gazie ziemnym. (aby gazowe wyszło oszczędnie musimy się zmieścić w 3m3 dziennnie. )  (cena metra to około 3zł) 

nalanie pełnej wanny wody kosztuje ponad pół metra 3 gazu ( ciepła woda ustawiona na 35^C ) aby nie dolewać zimnej bo po co podgrzewać coś by schładzać...


ciężko widzę zmieszczenie się w takiej kwocie przy gazie....
Pisałem o samym CO że tysiak powinien starczyć na gaz. Do tego dochodzi CWU. Kocioł z górnej półki kondensacyjny to ok 3500-4000zł czyli nie tak dużo.
Ciężko pisać o CWU bo jednemu wystarczy pół metra na dobę, a inny zużyje dwa, więc ciężko to wyliczyć.
Cytat:nalanie pełnej wanny wody kosztuje ponad pół metra 3 gazu ( ciepła woda ustawiona na 35^C ) aby nie dolewać zimnej bo po co podgrzewać coś by schładzać...
zgadza się jeśli do owej wanny wlejemy 200-250 litrów wody Smile

Cytat:gaz może wyjść 1500 na sezon przy podłogowym i przepływowo wodzie.... jednak kocioł winien być z górnej półki , kondensacyjny itp.  mowa oczywiście o gazie ziemnym. (aby gazowe wyszło oszczędnie musimy się zmieścić w 3m3 dziennnie. )  (cena metra to około 3zł) 
1500zł z cwu nie powinno być żadnym problemem za cały sezon Smile To tyle co 2 tony ekogrochu lub pelletu.
(12.05.2017, 21:01)deeropolskie napisał(a): [ -> ]To jak kwotowo wychodzi ma wyjsc tyle co 2 tony to powiedzial bym ze piec polowe tanszy i nie trzeba nic wnosic wynosic czyscic i skladowac i do kuchenki jeszcze bedzie, a powiedzcie czy podejscie do kuchenki bedziecie robic drugie dworem osobno ? Czy jak bedzie odpowiednio szybko to idzie pod posadzka puscic? Itp???

gazu nie możesz pod posadzką puścić
(30.04.2017, 14:48)Pasorzytek napisał(a): [ -> ]Witam. Urzywam kominka Iwona pelets już 3 sezon jeśli ktoś ma pytania służę pomocą 
Pasorzytek..mam rachunek za grudzień. 122 m3 gazu za 178zł. Nijak nie wychodzi 3zł/m3 Smile
(13.01.2018, 14:28)Easy Driver napisał(a): [ -> ]Pasorzytek..mam rachunek za grudzień. 122 m3 gazu za 178zł. Nijak nie wychodzi 3zł/m3 Smile

co ile czasu masz odczyt?? ja miałem miesięczny i przy 100m miałem rachunki około 290zł
Na koniec każdego miesiąca podaję stan licznika. W poprzednim domu miałem prognozowane, ale cena taka sama za metr.
Teraz metry przeliczają na kWh. 122m dało 1080kWh. cena netto 1kWh to 0,093gr
Z tego co pamiętam, 3zł/m3 to płaciła osoba u której ocieplałem dom, ale za propan-butan ze zbiornika
Nie wiem jaką taryfe miałem wtedy. ale tak wychodziło dom był wynajmowany. zużywaliśmy około 100m3 miesięcznie i tak to wyglądało...
(13.01.2018, 14:06)Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego kominka czy może Pani przesłać info jak się sprawdza? Poprosze o kontakt na mail malgorzata.szczepaniak1@op.pl napisał(a): [ -> ]
(30.04.2017, 14:48)Pasorzytek napisał(a): [ -> ]Witam. Urzywam kominka Iwona pelets już 3 sezon jeśli ktoś ma pytania służę pomocą 
Stron: 1 2 3