W związku z tym, że już kilka osób, które nabyły projekt będzie dokonywało mniejszych lub większych zmian powstał temat na forum, w którym będę w miarę możliwości czasowych przygotowywał wizualizacje z konkretnymi zmianami.
Pomoże to na pewno podjąć ostateczną trafna decyzję przed wprowadzeniem tych zmian w momencie opracowywania projektu zagospodarowania terenu.
Krótko mówiąc jeszcze przed wykonaniem na placu budowy będzie można dokładnie zobrazować planowane zmiany bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
Najczęściej odbywa się to właśnie na placu budowy, po wprowadzonych zmianach, które realnie wyglądają zupełnie inaczej niż w naszej wyobraźni nie ma powrotu.
Jeśli ktoś z Państwa ma swoje pomysły na zmiany śmiało pisać poprzez formularz kontaktowy na stronie, opisując możliwie najdokładniej zamierzoną zmianę.
Pozdrawiam.
Dach dwuspadowy z garażem.
Wizualizacja 3d
<!-- m --><a class="postlink" href="https://3dwarehouse.sketchup.com/embed.html?mid=uac3c94d4-70c7-433a-9d8c-93ec6ccdec22">https://3dwarehouse.sketchup.com/embed. ... ec6ccdec22</a><!-- m -->
Fajny pomysł
nie wiele osób ma narzędzia i zdolności do zrobienia wizualizacji.
Widzę, że w tym pierwszym rzucie została przeniesiona kotłownia do garażu - też rozważałem takie rozwiązanie, żeby ktoś przypadkiem nie zawadził o gorący piec. Tylko wtedy garaż musiałby być odpowiednio większy. Ja planuję min. 4x8 m licząc od wewnątrz - będzie miejsce na kotłownię, narzędzia ogrodnicze czy rowery. No i z samochodu będzie można normalnie wysiąść. Chciałem jednak zachować dach kopertowy nad zasadniczą częścią i w jednej linii pociągnąć jednospadowy dach nad garażem.
Opcja numer dwa to pójść na maxa i po prostu poszerzyć dom o garaż robiąc jeden dach kopertowy nad całością
Wtedy można złączyć sień ze starą kotłownią i zrobić dużą przestrzeń z szafami na ubrania. Wówczas można zrezygnować ze schowka koło kuchni, przesunąć komin i zrobić narożny wkład kominkowy nie ingerujący w przestrzeń salonu, np. coś takiego:
Setki pomysłów
tylko ile taka przyjemność z garażem może kosztować? I co ze ścianą między garażem a resztą domu: czy musi pozostać zrobiona z bloczków jak dotychczas, czy też zrobić ją z tego samego materiału co ścianki działowe (co wówczas z izolacją termiczną domu od nieizolowanego garażu)? W tej drugiej wersji pod ścianą nie trzeba będzie robić ściany fundamentowej i pozostajemy przy prostym rysunku jak do tej pory. Ale jeśli zostawimy grubszą ściankę jak w oryginalnym projekcie, to czy trzeba robić dla niej fundament, choć już nie będzie ścianą nośną?
Lustrzane odbicie w kilkoma zmianami.
Z uwagi na wymiary działki.
Budynek na bocznej elewacji zmniejszony do 8,9m
Budynek na bocznej elewacji wydłużony do 13,35m
Proszę wziąć pod uwagę, że są to wymiary bez ocieplenia.
W środku zamienione miejscami okno z drzwiami balkonowymi w salonie.
Dodatkowe okno w kuchni.
Rezygnacja z Wc na rzecz powiększenia spiżarki.
Dokładny model 3d.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://3dwarehouse.sketchup.com/embed.html?mid=u57afc713-b68d-4733-bbc1-18ed2fdea405">https://3dwarehouse.sketchup.com/embed. ... ed2fdea405</a><!-- m -->
Trochę podszlifowałem projekt
<!-- m --><a class="postlink" href="https://3dwarehouse.sketchup.com/embed.html?mid=u1f7eba88-e656-4c23-a940-b2593747bfc9">https://3dwarehouse.sketchup.com/embed. ... 593747bfc9</a><!-- m -->
Dobra robota!. Osobiście zastanawiam się nad zmianą okna w salonie tego przy stole na balkonowe, oraz balkonowe okno w sypialni.
Dzięki
Nie mam najlepszego ustawienia działki względem stron świata, ta ściana będzie od południowego wschodu i dużą część dnia będzie tam świeciło słońce i grzało podłogę tarasu. Przy wietrzeniu gorące powietrze wpadło by do środka. Poza tym ta strona wychodzi na dom sąsiada. A wychodząc na taras wg mojego projektu będę miał ładny widoczek na pola i łąki
Co powiecie o tym żeby kotłownie wstawić w miejsce łazienki zrezygnować z kominka w salonie i komin wykorzystać do pieca na pellet. Dodatkowo powiększyć lekko wc oraz pomieszczenie gospodarcze dzie można wstawić pralkę i suszarkę. W kotłowni zamontować rekuperatory na cały dom wiem ze to droga inwestycja ale rezygnacja z kominka w salonie i budowy drugiego komina dało by trochę kaski na ten pomysł z wentylacja mechaniczną a w imię dało by oszczędność przy ogrzewaniu. montaż baniaka na wodę około 300litrow koło pieca dało by ciepłą wodę na cały dom, tak zamontowany baniak w centrum domu pozwolił by zaoszczędzić na rurach doprowadzających ciepłą wodę do kochani i łazienki, bo łazienkę chciał bym wykonać zaraz za ściana miedzy salonem i jedna sypialnią. 2mniejsze sypialnie wykonał bym w miejscu staraj kotłowni i jednego pokoju. Powiększyła bym trochę salon bo w ty zestawieniu jest trochę zamaly.
Rozrysuj to sobie, wstaw meble i oceń, czy przy zachowaniu trzech pokoi nadal by to było wygodne. Weź też pod uwagę, że rekuperator nie jest cichy - cały czas pracuje w nim wentylator wymuszając obieg powietrza w wentylacji. Pozostaje też jeszcze kwestia zaopatrywania kotłowni w opał. Trzeba by było wnosić go przez wiatrołap lub robić drugie drzwi na elewacji frontowej. Jak dla mnie nie jest to ani ładne, ani praktyczne.
Kwestia kosztów to temat indywidualny. Ja właśnie zacząłem się zastanawiać nad powietrzną pompą ciepła (pierwsze oferty opiewają na ok. 30 tys z instalacją i zbiornikiem wody dla cwu ok. 200 litrów) - i też będzie o komin mniej. Duży koszt inwestycyjny, ale podobnie jak gaz jest jest prawie bezobsługowa. Nie trzeba pamiętać o dosypaniu do zbiornika peletów czy ekogroszku, wybraniu popiołu i jego późniejszym zutylizowaniu. Odpada też problem z czadem czy nieszczelnościami w instalacji.