Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dzień 23 - budowa domu dzień po dniu. Jak zaszalować wieniec? cz3.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć w kolejnym dniu. Dziś 3 ostatni dzień szalowania za nami. (Sobota. 23 dzień prac)

Na materiale dokładnie widać jakie prace zostały wykonane w dniu dzisiejszym. W poniedziałek planujemy z rana zalać wieniec. Również na poniedziałek pozostawiliśmy sobie ostatni etap prac czyli szalowanie słupów i wrzucenie zbrojenia. Powiązanie narożników, wrzucenie zbrojenia dodatkowego w strefie nadokiennej.
Dokładnie nie wiadomo , na którą godzinę puszczą beton więc musimy się ostro spiąć aby nas nie zaskoczyli Big Grin

Świetna robota Smile Każdy chciałby mieć takiego szefa, jak Ty Łukasz Smile


Pozdrawiam z Belgii Smile
 Łukasz do tych śrub co stosujesz dodaj jeszcze podkładkę wtedy śruba lepiej dociąga i nie wchodzi w deskę i łatwiej ją wykręcić.Sprawdzone.Pozdrawiam.
Co myślicie o szalowaniu wieńca z płyty OSB 18 mm ? Ktoś próbował ? Różnica między 18 mm a 25 mm jest 10 zł na 1m2 czyli licząc potrzebne 14 płyt wychodzi różnicy ponad 400 zł.
(14.12.2017, 22:16)deeropolskie napisał(a): [ -> ]Sa opinie ze 22 to itak lipa jak szalunek postoi kilka dni na deszczu, w 18 bym sie nie pchal, na co komu rozwalony szalunek w trakcie zalewania??? Łzy sie do oczu na sama mysl cisną....

Powoli zaczynam rozważać kupno desek i skręcenie blatów. Tylko liczyłem że te płyty OSB wykorzystam na stryszek na podłogę a z deskami to już chyba nie za bardzo.
Ja szalowałem z osb 15 parę dni lało wytrzymały. Były dobrze skręcone
Rozumiem że jak lało to były przykrye?
Nie nie były napęczniały to fakt ale nic im się nie stało.Inna sprawa że było lato i przesychały.Coś tam tego "kleju'' w nich jest.