Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wymiary kotłowni.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich.
W mojej wizji rozmieszczenia pomieszczeń powierzchnia jaka została na kotłownie,to 4mkw.Na 90% bedzie ekogroszek,bo gazu na razie nie widać.Czy taka powierzchnia wystarczy?Bardziej niż o komfort użytkowania chodzi mi o przepisy itp itd.
Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.

sierzant

Dziękuję.
Według tego co podesłałeś,to kotłownia w oryginalnym projekcie też jest za mała,a jednak kilka osób nie zmieniało jej powierzchni i jest ok.Z tego co kojarzę Hubert ma piec na paliwo stałe.

sierzant

Kotłownia "domza" nie spełnia wymogów. Juz o tym bylo.
A że budują ..., a odebrali dom ? Jak się poszczęści to
kulawego psa nie bedzie przy odbiorze , jak nie,to nie bedzie odebrania budynku.
Chyba że:
"Szczególnym przypadkiem są najmniejsze kotły o mocy nominalnej do 10 kW. Zamiast w kotłowni, można je umieścić np. w kuchni."
Wtedy nasza kotłownia zgodna jest z prawem budowlanym   Big Grin

Ps. z tego co pamietam Hubert ma piec 16 KW
Ten "szczególny przypadek" bardziej mi pasuje niż liczenie na łut szczęścia,że jakoś to będzie i się poszczęści :-)

sierzant

Jak jeszcze myslałem o ekogrochu, bralem go pod uwagę, pasuje do naszego domku jak ulał:
Kocioł piec SKAM-P PLUS 7kW
O moc sie nie martw wyciagnie i 12kw
I problem kotłowni znika
Ja nie mam za bardzo alternatywy,bo nie ma gazu,a pompa mnie nie przekonuje.Nie mam wśród znajomych nikogo kto by korzystał tego rozwiązania.Jeśli koszty ogrzewania i cwu by się okazały porównywalne z gazem,to dałbym sobie spokój z grochem.Jest 21 wiek i pewnie za kilka lat w miastach nie będzie można palić węglem itp.
Dzięki za wskazówki.

sierzant

groch ok 20% tanszy od gazu i temperatury w domu wyzsze, ale komfort duzo mniejszy.
Policz sobie w miare realnie:
http://cieplowlasciwie.pl/start
Obliczenia dla mojej domzy
Dzięki.
Daje do myślenia.
Stron: 1 2 3