Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Koszt ogrzewania domu z gazem płynnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
I jak, przerabiał ktoś temat gazu płynnego lub planuje przerabiać? Big Grin
Stoję przed wyborem sposoby ogrzewania. Nie byłem zwolennikiem gazu, ale dla porównania poprosiłem o ofertę : 6 zł brutto na metr sześcienny gazu. Do tego dochodzi miesięczna opłata 50 zł.
(26.08.2017, 17:36)adambandit napisał(a): [ -> ]Witam. Mam do was prośbę... Chciałbym założyć ogrzewanie , który będzie zasilane gazem płynnym.(propan)
Moje pytanie- jaki jest średni koszt utrzymania domu w okresie całorocznym,(ogrzewanie plus ciepła woda) jak możecie napiszcie proszę metraż domu i ilość osób w rodzinie .
Nie interesują mnie inne opcje ogrzewania, ale chciałbym podjąć świadomą decyzje.

Pozdrawiam

Witam,

Warunki jakie musimy spełnić w celu zainstalowania zbiornika na gaz płynny są uzależnione od rodzaju gazu, jaki będziemy używać. Dla propanu będzie to zbiornik montowany na powierzchni, w przypadku propanu-butanu, w naszym klimacie musi to być zbiornik podziemny, gdyż gaz musi być przechowywany w temperaturze dodatniej. Przy założeniu, że chcemy ogrzać dom o powierzchni 130 m kw. i podgrzać wodę użytkową za kocioł przyjdzie nam zapłacić od 7 do 10 tys zł. Do tego dojdzie koszt osprzętu oraz instalacji. Zatem koszt budowy całej kotłowni wraz ze zbiornikiem wody może wahać się pomiędzy 15–25 tys zł. plus okresowe przeglądy Urzędu Dozoru Technicznego – 150 zł rocznie. Koszt instalacji dzierżawionej to jednorazowy wydatek 1–4 tys. zł oraz comiesięczna opłata 30–180 zł w zależności od dostawcy. Ja korzystam ze zbiorników i w Krakowie robiła mi to firma .... http:......


Śmierdzi reklamą,następny raz ban...
ktoś tu poleciał z kosztem kotła i wymiennika do takiego domu koszt kotła i wymiennika to około 6-7k dośc dobrej firmy
Stron: 1 2 3 4