Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Powiekszony dom - podjal sie ktos wyzwania ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Projekt który pokazałem wyżej kosztował mnie 3500zł. Wielkopolska
Może komuś pomoże. Ja bazowałem na projekcie kolegi Marudaa i wyszło coś takiego. delikatnie powiększony(na zdjęciu ściany z styropianem15cm) i dodany garaż z płaskim dachem taki jak w propozycji Łukasza. Nie przeliczałem dokładnie o ile wzrosną koszty ale na pewno ok 200tyś. Zmiany będą nanoszone chyba podczas adaptacji projektu.
(31.08.2017, 20:27)ziembol007 napisał(a): [ -> ]Projekt który pokazałem wyżej kosztował mnie 3500zł. Wielkopolska

I to pokazuję jaka może być różnica bo niektórzy wołają tyle za adaptację
(31.08.2017, 19:45)Michao napisał(a): [ -> ]Tak dokladnie chodzi o powiekszenie kuchni i salonu , lekkie przestawienie spizarni i zrobienie na scianie w sypialni miejsca na szafe (zabudowana)oraz kosmettcznie zmiana okien na wieksze.

My okna pozmienialiśmy również, w salonie na narożne w kuchni panoramiczne, dodaliśmy dwa metry czyli mamy te 10x14,5m 
za całą adaptacje z szambem zapłaciliśmy 2200 jak dobrze pamiętam, albo 2700 mam zapisane ,ale nie dopisałam czy to z zaliczką już było. 
A i spiżarnię też zrobimy większą bo w obecnej kuchni się nie mieszczę i wiem że jest mi potrzebna.
No to jak to jest koszt rzedu 2700 zl to bardziej sie oplaci kupic projekt Lukasza i zrobic adaptacje niz kupic inny i rowniez trzeba poddac go adaptacji.

Masz Martyna moze gdzies rzut jak to u Ciebie teraz wyglada ?
(31.08.2017, 21:49)Michao napisał(a): [ -> ]No to jak to jest koszt rzedu 2700 zl to bardziej sie oplaci kupic projekt Lukasza i zrobic adaptacje niz kupic inny i rowniez  trzeba poddac go adaptacji.

Masz Martyna moze gdzies rzut jak to u Ciebie teraz wyglada ?

JeŻeli chodzi Ci  okna to projektant okno w kuchni źle narysował. W środku nie prosiłam o wyrysowanie tego co chce bo nie byłam pewna. A pewnie i tak ostateczna decyzje podejmę jak staną mury wiec po prostu dorysowal dwa metry w prawo. My mamy lustro.

Mamy 125 użytkowej. Dorysowal jeszcze tarasy.
(31.08.2017, 18:16)Łukasz napisał(a): [ -> ]Hej. Tak, dom, który zaczynamy lada tydzień jest powiększony właśnie.
Jeśli jednak myślisz o powiększeniu przed zakupem projektu proponuję kupić z jakiegoś biura już dopasowany do Twoich potrzeb Smile
Pozdro

Cześć, ja koniecznie chcę budować dom oparty na Twoim projekcie. Problem w tym, że z różnych względów muszę go powiększyć do około 120~130 m2. Śledzę forum i kanał YT od dłuższego czasu i wydaje mi się, że jest zainteresowanie taką opcją. Czy istnieje zatem możliwość zakupu od Ciebie projektu "powiększonego"? Już wyjaśniam - koszty adaptacji polegającej na zwiększeniu kubatury budynku są wysokie i do tego wahają się strasznie w zależności od biura projektowego/miasta lub części Polski (widzę to po wpisach ludzi którzy zajmowali się tematem oraz z bezpośredniego rozpoznania u różnych architektów w mojej okolicy). Często koszty zbliżone są do projektu indywidualnego - a przecież nie o to chodzi w tej zabawie. Drugi powód - jeszcze nie spotkałem projektu gotowego, który by mi bardziej pasował niż Twój. Reasumując byłbym bardzo zainteresowany w zakupie u Ciebie projektu w wersji powiększonej. Rozumiem że cena byłaby wyższa od standardowej, ale podejrzewam że wszystkim nam się to opłaci Smile  

Pozdrawiam
Adam
Jak tylko chcesz powiększyć dom poprzez przesunięcie ściany o metr czy dwa, to możesz to zrobić na etapie adaptacji, powinno być taniej niż zrobienie projektu indywidualnego, tylko nie każdy architekt chce się takiej adaptacji podjąć.
Nasz Architekt nie ucieszył się że przyszliśmy z gotowym projektem, ale chyba tylko dlatego że on sprzedając projekt u siebie ma z tego profity.

Ja też uważam że jak ktoś myśli tylko o powiększeniu budynku, a nie przenoszeniu pokoi, kotłowni, łazienek itd to Łukasza projekt jest super.
Oczywiste trzeba tylko spojrzeć czy dom pasuje do kierunków świata.
Ja robiłem taką zmianę i cała adaptacja kosztowała mnie 2200zł. Ja poszerzyłem dom o 1,4m i dołożyłem jeden pokój.
Chciałem go wydłużyć, a nie poszerzać, ale wtedy projektant mówił, że wyrzuci w takim razie ten projekt i zrobi cały nowy. Spowodowane jest to tym, że przy wydłużaniu trzeba od nowa obliczać wiązary, bo zwiększa się rozpiętość, zaś przy poszerzeniu dochodzi tylko więcej elementów. Zostałem więc przy opcji z poszerzeniem i niebawem startujemy. Smile
Stron: 1 2 3