Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dzień 44 - budowa domu dzień po dniu. Jak zrobić opierzenie komina? Tytan Cynk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na dzisiejszym materiale pokazane jak wykonać opierzenie komina, które jest niezawodne i szczelne. Przede wszystkim dziesiątki razy przetestowane na przełomie jakichś 15 lat.
Raz jeden przytrafił się problem z uwagi na to, że opierzenie nie było zakołkowane a winowajczynią byłą więźba tradycyjna, która przez swoją pracę zwyczajnie pociągnęła opierzenie z jednego boku.

Przy zastosowaniu wiązarów nie ma mowy o takiej sytuacji. Bardzo dobra zaletą blachy tytancynk jest jej obojętność na warunki atmosferyczne a co za tym idzie rdza, która jej nie groźna nigdy. Dodatkowo bardzo łatwo się lutuje zapewniając nam idealnie szczelne połączenia .
Heja.

Na materiale zaprezentowałem sposób, który zastosuję we własnym domu, w którym będę mieszkał.

Komin ostatecznie został wykończony tynkiem mozaikowym, który stanowi idealne zabezpieczenie już szczelnej powierzchni komina, jednocześnie stanowiąc wizualne wykończenie.

Bezwzględnie należy zagruntować powierzchnię przez nałożeniem tynku cienko warstwowego.
W dniu dzisiejszym planujemy ułożyć resztę dachówki oraz zamontować rynny. Na jutro pozostanie nam zamocowanie kratek wentylacyjnych na kominach oraz posprzątanie naszego wielkiego bałaganu Smile

Pozdrawiam Ł.
Będzie filmik z nakładania mozaiki?
Dlaczego tym razem nie ma ocieplenia komina? Decyzja inwestora?