Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pytanie dotyczące projektu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam

Tak patrzę na ten dach i wydaje mi się bardzo złożony i bardzo drogi. Ile ogólnie kosztuje taki dach interesuje mnie materiały + robocizna ?

pozdrawiam

sierzant

Skoro Lukasz nie moze ja ci odpowiem:
69. Konstrukcja dachu z transportem i montażem   13.800zł
70. Łaty            6x4cm          623mb    2,2zł/mb       1320zł
71. Kontr łaty    5x2,5cm        230mb                                   350zł
72. Deska okapowa 22x3cm. 14 szt /4mb                 470zł
79. Komin systemowy Jawar Uniwersal Plus 6mb 1600zł
80. Pokrycie dachu (membrana, dachówka, rynny etc...)   15.500zł
Nie do końca potrafię zrozumieć jak ktoś na podstawie tego, że mu się wydaje stwierdza, że coś jest tańsze od innego rozwiązania, lub odwrotnie.

Wszystko zostało skrupulatnie rozpisane w temacie z kosztorysem SSO. Proszę się z tym zapoznać w wolnej chwili. Po raz kolejny napisze, że dach w konstrukcji tradycyjnej jest droższy. Zupełnie inna konstrukcja budynku.

http://forum.domza150tysiecy.pl/thread-12.html

Pozdrawiam.
Jeżeli dach tego domu jest złożony, to proponuję zerknąć tutaj http://www.eraga.com.pl/realizacje.html . Prostszy w wykonaniu może być już chyba tylko dach dwuspadowy - tam każdy element jest powtarzalny. Takie koncepcje też były rozważane z powodu wymagań narzucanych przez gminy.
Kiedyś pojechałem do lokalnej firmy robiącej dachy i klasyczne wiązary. Powiedzieli, że oni takich wiązarów (prefabrykowanych) nie robią, a jakbym chciał zrobić klasyczne, to musiałbym przerabiać całą konstrukcję budynku, murowany strop (terriva, akerman), robić dla niego wzmocnienia, słupy, ściany nośne, fundamenty. Nawet moje luźne podejście do idei projektu domza150tysiecy.pl nigdy nie zakładało aż tak daleko idących zmian. To się po prostu nie opłaca, a na pewno nie przy tak zoptymalizowanym projekcie.

sierzant

Łukasz możesz mi coś powiedzieć na temat nadproża nad  oknem narożnym w kuchni , czy robi się je jak przy normalnym oknie, czy jakieś dodatkowe wzmocnienia są potrzebne? Niestety moj dom ma wejscie od poludnia wiec moze bede musial dac ich wiecej
Hej. U mnie będzie to wyglądało w ten sposób.

Dodatkowa konstrukcja w postaci dwóch słupów żelbetowych łączących ławę z wieńcem.
Dodatkowe zbrojenie w nadprożu dołem 4 pręty fi16 żebro oraz górą 2 pręty fi16 żebro (oprócz zbrojenia wieńca 4x fi12 żebro)


[Obrazek: okno_narozne.jpg]

[Obrazek: okno_narozne2.jpg]
Co oprócz samego projektu budowlnanego jest zawarte w projekcie? Tzn czy jest projekt na instalację elektryczną, ogrzewanie podłogowe? wode , gaz? Czy coś jeszcze?
Co trzeba by zmienić żeby zrobić piec gazowy i jak to finansowo by wyglądało?
Ponawiam swoje wyżej zadane pytania oraz czy jest możliwość wrzucenia w jakimś pdf (w dużym formacie)czy podobnym formacie rzutu z rozmieszczeniem pomieszczeń aby można odczytać wymiary pomieszczeń z dokładnością
Projekt sanitarki, elektryki, architektura oraz konstrukcja. Nie są to tylko uzgodnienia międzybranżowe, oraz projektowana charakterystyka energetyczna budynku, zgodna z WT2017

http://www.domza150tysiecy.pl/grafika/ob...o-domu.jpg
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8