Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Zapotrzebowanie na energię elektryczną
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie

Może i głupotka ale muszę wiedzieć, ile wpisywaliście zapotrzebowania na moc na plac budowy ?czy 5kW wystarczy ? przewidywane roczne zużycie energii ? i przewidywany termin poboru

Bo jeśli chodzi o dom to zapotrzebowanie p.Łukasz wyliczył na 16kW ok to to już wiem

Dodam że chodzi o dostawce PGE
Zależy czy masz jedną fazę czy trzy. Tynkarze najczęściej chcą aby były trzy fazy, bezpieczniki na przyłączu co najmniej c20 -> co daje minimalnie 16kW w Enei, w PGE pewnie podobnie.

Przewidywany termin poboru - wpisz kiedy zaczniesz budowę, a nawet trochę wcześniej - w razie opóźnienia zmieszczą się w terminie Wink

Sąsiad miał na budowę jedną fazę, ale do tynków "pożyczał" prąd od drugiego sąsiada, bo inaczej nie dało rady.
Do większości maszyn tynkarskich potrzeba zabezpieczenia B25 lub C20. Maszyna ma ok 10kw. Ja wystąpiłem o 16 kw. Na dzień dzisiejszy 1faza w domu to mało.
Dzięki za podpowiedzi , otóż mnie chodzi o plac budowy jak będzie goło i wesoło Wink do domu na gotowo(docelowo) również napisałem 16kw i 3 fazy oczywiście,bo jeśli chodzi już o tynki do tego czasu to prąd będzie już podłączony do skrzynki w domu a więc już będzie zmieniona moc na docelową natomiast mnie nurtuje ile na ten plac budowy potrzeba ? czy 5 kw wystarczy do etapu SSZ ?
Nie wiem jak robi PGE, ale Enea dociąga prąd do skrzynki na granicy działki, Ty sobie sam robisz dalej prowizorkę do baraku a później przenosisz do domu. Taryfę na standardową zmienisz pewnie dopiero po odbiorze budynku, a odbiory bez tynków nie przejdą Wink

Jak nie masz jeszcze pozwolenia na budowę to nie będziesz miał prądu w celu budowy, tylko zagospodarowania działki Wink

Poza tym nie wiem czym będziesz spawał bednarki etc..
No w moim regionie bez tynków nie przejdzie, ale jest an to sposób.
Wpisujesz we wniosku datę w okolicach rozpoczecia budowy i zgłaszasz im moc np. wspomniane 5kW (według mnie spokojnie wystarczy do szlifierek, pił, betoniarki itp. ). Budujesz swój SSO na tym prądzie, przed tynkami idziesz składasz wniosek o podniesienie mocy np. na 16kW. Cała procedura jest znacznie szybsza, bo w momencie składania wniosku już praktycznei liczą Ci wyższa moc. Wystarczy zerwać starą plombę, nowy bezpiecznik i zgłosić do energetyki. Fachman przyjedzie sprawdzi zaplombuje i gotowe Wink Zrobisz tynki i możesz zmieniać na taryfę mieszkaniową. W ten sposób nei płacisz przez całą budowę nadwyżki z nadmiarowych kW a wszyscy są zadowoleni.