Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Wiązary od cieśli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, czy komuś z forumowiczów wiązary wykonywał cieśla? Mi na dniach ma montować takowe, z ciekawości chciałem zobaczyć jak wyglądają u kogoś podobne Smile
Jaka cena takiej konstrukcji , wstaw zdjęcia jak będą na dachu Smile
Ja byłem blisko takiej decyzji ale się wycofałem Smile
Podpinam się pod wcześniejsze prośby dotyczące ceny oraz fotek z montażu Smile
Z tego co wiem to mało co która firma robiąca wiązary ma coś wspólnego ze sztuką ciesielską, ponieważ wszystko rysują na komputerze, mają schematy każdego wiązara wycinają i składają w fabryce, a montaż to już czysta bajka. Typowy cieśla, który wykonał by samodzielnie wiązary i je zamontował to byłby nieopłacalny interes dla inwestora. Jeżeli natomiast nie mamy zaufania co do firmy robiącej wiązary w naszym regionie a są naprawdę takie co potrafią to spiepszyć, a mamy zaufanego cieślę to lepiej jemu powierzyć wykonanie konstrukcji naszego dachu nawet na wieźbie tradycyjnej.
Mój kolega kilka lat temu budował dom własnymi siłami.
Dach ma dwu spadowy, a więc prosty jak drut.
Podjął się samodzielnego wykonania.
Wykonał szablon i sam zbijał.
Kierownik budowy podchodził do tego sceptycznie i każdy wiązar sprawdzał osobiście, a następnie po montażu sprawdzał ugięcie.
Dom stoi nic się nie dzieje, a więc można nawet samemu :-)
(02.11.2017, 08:13)Artur Stojanowski napisał(a): [ -> ]Mój kolega kilka lat temu budował dom własnymi siłami.
Dach ma dwu spadowy, a więc prosty jak drut.
Podjął się samodzielnego wykonania.
Wykonał szablon i sam zbijał.
Kierownik budowy podchodził do tego sceptycznie i każdy wiązar sprawdzał osobiście, a następnie po montażu sprawdzał ugięcie.
Dom stoi nic się nie dzieje, a więc można nawet samemu :-)
Super kierownik ciekawe jak to ugięcie sprawdzał i czym mierzył? Oczywiście jest to banalnie proste dla dachu dwuspadowego, dorwać dobry materiał i można zbijać samemu , technik łączenia jest wiele tylko żeby ktoś nam to przyklepał kierownik albo architekt i można spać spokojnie. Dla dachów czterospadowych trzeba już mieć troszkę pojęcia przestrzennego albo zlecić komuś wykonanie rysunków i też można samemu walczyć i parę tys. w kieszeni. Pozdrawiam
Jak zmierzyć ugięcia wiązarów po założeniu dachówki dowiesz się z filmiku Łukasza Smile sposobem domowym
(02.11.2017, 21:38)maciej87 napisał(a): [ -> ]Jak zmierzyć ugięcia wiązarów po założeniu dachówki dowiesz się z filmiku Łukasza Smile sposobem domowym
Ale kierownik musiał to zrobić wcześniej skoro nie był pewny tego więc nie zezwolił by na ich montaż. Te wiązary od Burkiewicza na których pracuje Łukasz to bardzo ładnie się prezentują, ja niestety miałem nie"przyjemność " kryć dach na wiązarach wykonanych przez firmę X i powiem szczerze że więźbe po ciemku bym lepiej wyciął. Pozdrawiam
Dlatego warto brać pewnego dostawcę
Stron: 1 2