Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: wąska działka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Pomysł na dom jest świetny, tylko mnie ogranicza szerokość działki (17,5 m), być może ktoś ma identyczny problem.
Zaplanowałem sobie dom o wymiarach 910x1567 cm, powierzchnia 125 m.
Pytanie do wszystkich i w szczególności do Łukasza.
Czy możliwa jest adaptacja do podanego stanu?
Od strony wejścia w przyszłości chciałbym postawić garaż, na początku planuję wiatę na samochód.

Pozdrawiam

[attachment=2002]
Witam. Powiększyłeś dom do 125 m2 przy jednocześnie niewielkiej różnicy w wielkości pomieszczeń. Tymczasem sama komunikacja zjadła Ci więcej metrów niż powierzchnia o którą dom jest powiększony  co jest wynikiem dosyć niepokojącym i tu bym jeszcze poszukał kilku metrów, kombinując np. z ustawieniem kotłowni. W tym układzie wyszły Ci wąskie hotelowe korytarze bez wyraźnego podziału na strefy, a każdy Wasz gość będzie musiał przemaszerować  (np do najbliższej łazienki, która jest jednocześni pralnią i jak się domyślam również suszarnią) przez część prywatną co moim zdaniem nie jest wskazane. Szkoda że garaż planujesz dostawić później bo to rozwiązałoby chyba problem a mianowicie: przeniesienie kotłowni do garażu pozwoliłoby zachować wymiary pomieszczeń bez potrzeby zmiany wymiarów konstrukcyjnych budynku. Obczaj na forum propozycje zmian układu pomieszczeń innych użytkowników a może cos się znajdzie na wąską działkę Smile  Pozdrawiam
Szukaj innego projektu.Zmiany które chcesz wprowadzić są na tyle duże przerabianie projektu gotowego mija się z celem.
do m4yflower, z tego co się orientowałem koszty adaptacji zamkną się max w 2500 pln z zakupem projektu to około 4500 pln, natomiast indywidualny projekt zaczyna się od 5000 pln, to dobry początek na budowie.

do gregorrek , święte słowa, mój podział pomieszczeń zawierał dużo korytarzy, jestem zmuszony do wyboru projektu o max szerokości 910 cm, działka jest dość wąska (17,5 m). Zaprojektowałem nowy podział, wymiary budynku 910x1360 cm, powierzchnia 108 m przy bardzo podobnych rozmiarach pokoi.

[attachment=2018]