Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dachowka plaska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hmm. Teraz to juz sam nie wiem :/ wiadomo ze w kazdej palecie moga byc jakies buble ale z tego co mi tu pokazujecie wyglada to bardzo dobrze. Mam nadzieje ze na zywo jeszcze lepiej Smile dzieki za foty i opinie
Moim zdaniem te płaskie dachówki układane na wiązarach wyglądają bardzo dobrze, nie to co na tradycyjnych więźbach (tam widać klawiszowanie itd) co do układania z przesunięciem to u mnie dekarze ułożyli na próbę kilka m2 z przesunięciem i mi osobiście się nie podobało jak dla mnie wtedy traciła ten swój urok prostych linii ale wiadomo, kwestia gustu.
Masz racje. Mozna ulozyc na probe kilka m2 i zobaczyc jak sie prezentuje.
(25.11.2017, 19:46)ziembol007 napisał(a): [ -> ]Moim zdaniem te płaskie dachówki układane na wiązarach wyglądają bardzo dobrze, nie to co na tradycyjnych więźbach (tam widać klawiszowanie itd) co do układania z przesunięciem to u mnie dekarze ułożyli na próbę kilka m2 z przesunięciem i mi osobiście się nie podobało jak dla mnie wtedy traciła ten swój urok prostych linii ale wiadomo, kwestia gustu.
Tak jeśli wiązary są z dokładnością do 2-5 milimetrów i łaty są jednakowej grubości, co na wieźbie tradycyjnej jest też do osiągnięcia. Na mijankę to kwestia gustu jak komu się podoba, a przy dachu dwuspadowym dochodzą jeszcze dachówki połówkowe przy krawędziach co też podnosi koszty. Pozdrawiam
Ja zrezygnowałem z dachówki płaskiej... Na folderach wygląda pięknie, ale jak zobaczyłem kilka domów i nierówności, to dałem sobie spokój (widziałem jeden dom z drogą dachówką Meyer-Holsen i tam było świetnie). Miejcie na uwadze, że dachówka pracuje jeszcze długo po ułożeniu i to, że jest równo jak dekarz schodzi z dachu nie oznacza, że tak samo będzie po roku.
Ja się zdecydowałem na dachówkę typu reńskiego albo bogen reform, albo braas topas.
Dzieki za info. Tez powoli mnie odchodzi juz ta plaska dachowka. Zobaczymy na zywo z zona jakies inne z mala fala. Napewno bedzie prosciej i szybciej ulozyc a to dla mnie tez wazne.
Stron: 1 2