Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Podłogówka wszedzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam
Chciałem się zapytać czy ktoś dawał podłogówkę wszędzie ??? Jak tak to ile go to wyniosło chodzi o koszta za części ???
Proponuje zajzec w dziennik budowy Pani Dominiki. Dodam jeszcze ,ze tez tak analizowalem ale to nie ma sensu do końca bo i tak będziesz kupował i zamawial na bieżąco. Ja bede robił wszędzie podlogowke u nas w domu. Sory za błędy pisze z telefonu.

sierzant

U mnie bedzie wszędzie.Kosztow nie policzysz, bo ceny w zaleznosci od producenta, jakosci diametralnie rozne.
Dysponuje może ktoś projektem podłogówki ?
Tzn. wyrysowane rozmieszczenie/prowadzenie przewodów, dylatacji itp. ?
A może jednak ktoś by się podzielił jakie koszty były u niego jeśli chodzi o całość w podłogówce ? najlepiej ile za mkw i ile z tego to materiał a ile to robota. Chociaż dla ogólnego zarysu?
Same rurki to 20 zł/m2, do tego dochodzi rozdzielacz z rotametrami - 500 - 1000 zł (zależnie ile obwodów), jeśli gaz / pompa to możesz to spiąć bezpośrednio, jeśli nie to dochodzi mieszacz, doprowadzenie rur do rozdzielacza, folia, spinki.
Styropian - zależy ile dasz, jedni dają 5cm, inni 25 - policz metry i wszystko wyjdzie, daj EPS 100, chyba że bardzo cienko, to wtedy ewentualnie może być 80.
Wylewka - tak samo - u mnie anhydryt wyszedł ok. 40zł / m2, miksokret wyszedłby taniej. (ale pod miksokreta wychodzą gęściej rurki podłogówki, przynajmniej w programie z którego mam projekt)

Robota - 0 zł Wink. Przy odrobinie wprawy przy układaniu rurek załatwiałem pomieszczenie 20m w 2-3h samemu. Myślę że ułożenie styropianu / folii też nie będzie problemem.

Nie wiem czy tu można umieszczać linki / reklamy, ja kupowałem hydraulikę przez internet z jednej hurtowni pex w krakowie, bo mieli najlepsze ceny - tutaj naprawdę są duże różnice i warto podzwonić / zorientować się.
Dzieki, to juz wiem ze nie ma tragedii
Gdy dowiadywałem się w wycenę rekuperacji, to przedstawiono mi oferty na ogrzewanie podłogowe w granicach 90-100zł za m2. Ceny nie zawierają styropianu (podobno ze względu na duże rozbieżności w zastosowanej grubości). 
Poradzono, żeby położyć rurki gęściej (co 10-12 cm w pokojach, co 8 cm w łazience). Podobno przyda się, gdy w przyszłości zechce się zastosować pompę ciepła.
U mnie w projekcie wyszło co 5 w łazience (projektowane 24st), w pokojach 15 - 25cm, w salonie co 30cm - ale to przy anhydrycie i płytkach, przy zwykłej wylewce wychodziło trochę gęściej, wszystko przy temperaturze zasilania na poziomie 35st.
Założone było dobre ocieplenie + rekuperacja.

Co 10 cm w pokojach raczej bym nie układał, ale nie chcę wyrokować bez konkretnego projektu budynku
Witam.
Aktualnie mam rozkładaną wszędzie podłogówkę. Wszystkie pomieszczenia mają mieć czujniki z możliwością regulacji temperatury w danym pomieszczeniu. Do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Usłyszałem opinię, że przy takiej wentylacji czujniki od podłogówki są zbędne bo nie zdają egzaminu. Proszę osoby który się na tym znają o poradę.
Stron: 1 2 3 4 5