Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Czy warto dopłacić do okapu prostego w wiązarach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Otrzymałem oferty na wiązary z klilku firm (lokalna, Burkietowicz, WPW) i mam w związku z tym pytanie czy z waszych doświadczeń opłaca dopłacić do konstrukcji wiązara z płaskim/prostym okapem (podbitka montowana bezpośrednio do wiązara)

[Obrazek: ?ui=2&ik=ab8a36e407&view=fimg&th=1602738...&zw&atsh=1]
Przykładowo WPW dało mi ofertę na standardowy okap (skośny) i prosty i ten drugi jest 2300 netto droższy (nie wiem z czego to wynika). Jeste pytanie czy warto za to dopłacać. Początkowo myślałem że to żadna róznica w cenie ale jednak jest. Myślałem o tej konstrukcji żeby ułatwić później robotę z podbitką.

Ew. czy możecie podzielić się własnymi dośwadczeniami i czy będziecie u siebie robić okap płaski ze skośnym wiązarem (podparcie na ścianie) czy skośny. Być może to gra nie warta świeczki i kolejna kasa którą można sporzytkować na inne koszta budowlane...

z góry dzięki za sugestie

pozdrawiam
graucho
Dla tak prostego okapu zrobienie podbitki odrazu do okapu czy tez nie raczej nie stanowi problemu. Zalezy co sie komu podoba, ale ja wole skosny/opadajacy. Chyba lepiej to wyglada
Ja też, mimo tego że na prostym łatwiej by było zrobić podbitkę.
Mnie również się wydaje że dom z okapem opadającym wygląda ładniej, ale dalej nie rozumiem skąd bierze się różnica w cenie? Czym jest to uzasadnione? Łukasz, masz tam wtyki u Burkietowicza to może dryndniesz do nich niech nas oświecą? Smile  Pozdrawiam
Ja tam wolę okap płaski, po pierwsze dla mnie to lepiej wygląda, a po drugie zyskuje na tym wysokość pomieszczenia na strychu gdzie będę adaptował na sypialnię.

Koszt wiązarów ten sam.

[Obrazek: Screensho_qxehxhn.png]
Ja zamówiłem prosty. O koszta nie pytałem jaka różnica.
tez wole prosty
mozna latwo zabudowas podswietlenie z oczek
Jakie wiazary beda zamiowne nie ma roznicy z skosnych tez mozna bez problemu zrobim plaski okap


U mnie wyszedl tak
Nikt nie mówi że nie można tylko łatwiej na takich wykonać
(07.12.2017, 18:42)tarkins napisał(a): [ -> ]Jakie wiazary beda zamiowne nie ma roznicy z skosnych tez mozna bez problemu zrobim plaski okap


U mnie wyszedl tak

Witam
Kolego Tarkins a jakiej wielkości jest tarasik. 
Wygląda super.  Rolleyes
Stron: 1 2