Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Skrót sso
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry.Dawno nic nie dodawałem.Jakoś nie było czasu a czasami chęci na relacje.Stan surowy mam.Było tylko dwie ekipy na budowie:dach 25 zł m i ściany zewnętrzne same mury 3600.I oczywiście wiązary ale tego nie liczę.
Dlaczego nie zdecydowałeś się "pociągnąć" szczytów murowanych ?
(07.12.2017, 20:13)fastplayer napisał(a): [ -> ]Dlaczego nie zdecydowałeś się "pociągnąć" szczytów murowanych ?

Właśnie miałem o to samo pytać. U Burkietowicza STANOWCZO odradzają stawianie ścian szczytowych z konstrukcji drewnianych przy wiązarach. Na pewno zastosowanie konstrukcji drewnianej ma uzasadnienie ekonomiczne.
Konstrukcję na szczyty masz od producenta wiązarów? Z ciekawości - jak wypadło to cenowo?
Dlaczego tyle trzpieni?
Hm, może z jakiś szczególnych powodów, dotyczących tego projektu,u Burkietowicza odradzają szczyty drewniane? Widziałem sporo szkieletowców z wiązarami z dachem dwuspadowym i z takimi szczytam, a co dopiero murowany?
Soviet - jaki masz kąt nachylenia dachu?
wyszly duze okapy mozna wiedziec ile cm?
Kat jak w projekcie 25.Wiązary są wysunięte o 95 cm plus deska i rynna (ciągła bez łączeń z aluminium).Ściana szczytowa z płyty szybciej i taniej nie trzeba też jej całej docieplać.Drewno 880 zł chyba plus płyty z 400 i robocizna.Dogadałem się z monterami wiązarów zrobili to jako fuchę.Ściana była zbijana w całości na ziemi później dźwig dokręcenie do wieńca a na tym konstrukcja wiązarowa.W budynkach szkieletowych zawsze są takie szczyty.O słupach już chyba było mówione moim zdaniem ostrożność adaptatora projektu.
Witam super wygląda domek też zmieniłem na dwuspadowy dach jaka cen wiazarow jak można wiedzieć? Ja dopiero otrzymałem pozwolenie na budowę i ruszam w kwiecień maj pozdrawiam
15 z montażem i materiałem na ścianki szczytowe bez ich montażu.Tylko to cena z tamtej zimy od Sawe.Sory 14 plus montaż ścianek 800 i płyty na ścianki z 400