Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Jak samą ławę to sobie odpuść chyba, że będzie na spodzie piasek to można lać beton nawet do -16 (przynajmniej u nas betoniarnie robią taki), a jak glina to niema sensu bo trzeba by to było przykryć pół metrową warstwą piachu. Pozdrawiam
(10.12.2017, 13:35)krzysiek1986 napisał(a): [ -> ]Jak samą ławę to sobie odpuść chyba, że będzie na spodzie piasek to można lać beton nawet do -16 (przynajmniej u nas betoniarnie robią taki), a jak glina to niema sensu bo trzeba by to było przykryć pół metrową warstwą piachu. Pozdrawiam

Na 30 cm jest już żółty piach. Za tydz będzie geodeta a temperatura ma być ok 0 chyba że się zmieni napewno nie chce robić na siłę bo niema sensu aż tak mi się nie spieszy na na dzień dzisiejszy wydałem jakieś 24700zł
A tak wygląda droga dojazdowa
No to czas budowę zacząć pierwszy budynek stoi nie jest to okaz doskonałości, lecz swe zadania spełnić musi Big Grin

A teraz zaczynam kolej na drugi troszkę większy

A więc gniemy
i na koniec mały pomocnik pomaga tatusiowi
Ładne strzemiączka wyszły małej pomocniczce :-). Nie masz na giętarce blokady na 90*? Pozdrawiam
Ładne strzemiączka wyszły małej pomocniczce :-). Nie masz na giętarce blokady na 90*? Pozdrawiam

właśnie nie mam blokady ale jest dobrze pasują niemal idealnie, tam gdzie się zagapiłem z pól centa większe. 2 h gięcia i 2,5h wiązania samemu, półtorej sztuki najdłuższych jest gotowe. Jutro zrobię  skończę długa i 2 szt 10 m ach no i ganeczek 2szt x 2m i 3m. może jak się wyrobie to filarki ogarnę. Zastanawia mnie czemu są 2 filary na jednej ścianie a nie np. po jednym na każdej bądź po 2 na przeciwnych ścianach   Huh
Odnośnie Twoich wątpliwości o ilość i umiejscowienie  trzpieni (słupów betonowych):
Fachowcem nie jestem, ale ktoś na forum pisał, że styk ze ścianą działową usztywnia ścianę nośną.
W przypadku ściany wzdłuż salonu, jadalni i kuchni masz ścianę zewnętrzną (nośną) długości prawie 10m, osłabioną oknem i bez wzmocnienia działówkami.
Pozostałe ściany nośne są usztywnione dwoma działówkami każda.
Sciany działowe nie usztywniają ściany nośnej bo są murowane na styk (tylko pręty się wbija ew. blaszki zostawia w spoinie), co do liczby trzpieni to rozmawiałem z fachmanem od ytonga i na każdej ścianie o długości 7 m (10m 2trzpienie ect.) powinien być jeden trzpień aby przenosił naprężenia z bloczków które praktycznie nie posiadają spoiny.Skoro projekt nie przewiduje więcej trzpieni to widocznie ktoś to przeliczył i stwierdził że więcej nie potrzeba może też z uwagi na powiększony wieniec i brak stropu. Pozdrawiam
(14.12.2017, 07:56)krzysiek1986 napisał(a): [ -> ]Sciany działowe nie usztywniają ściany nośnej bo są murowane na styk (tylko pręty się wbija ew. blaszki zostawia w spoinie), co do liczby trzpieni to rozmawiałem z fachmanem od ytonga i na każdej ścianie o długości 7 m (10m 2trzpienie ect.) powinien być jeden trzpień aby przenosił naprężenia z bloczków które praktycznie nie posiadają spoiny.Skoro projekt nie przewiduje więcej trzpieni to widocznie ktoś to przeliczył i stwierdził że więcej nie potrzeba może też z uwagi na powiększony wieniec i brak stropu. Pozdrawiam

a teraz rozumiem może tak być, za ba pozostałych ścianach są działówki i one wzmacniając ścianę nośna pod warunkiem że są dobrze wykonane i połączone z naośna. jeśli nie to lipa badzie pękniecie miedzy nośna a działówka a w kolei jeśli by się coś podziało z fundamentem poleci nośna! U mnie jest tam ściana działowa wiec filary teoretycznie są zbędne ale zastanowię się czy oby nie dołożyć tych filarów więcej dodatkowo po 1 na ścianę. Na pewno będzie trochę bardziej mocniejszy fundament bo będzie wieniec na fundamencie zbrojony, poprawi to trwałość i pracę konstrukcji budynku  na fundament.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz niech ktoś mi powie bo mam tu specjalistów, którzy cały czas mi wmawiają bym zrobił fundament przez środek domu i ścianę nośna dodatkowo, strop wylej.Jak ci przecieknie dach to zaleje ci dom. i kto to widział robić w tych czasach strop drewniany?!!
Ja tłumacze że niema stropu wiec nie ma potrzeby robić ściany nośnej w środku, wylewka będzie zbrojone wiec się nie powinno nic podziać.
nie mam stropu drewnianego itd. czy ktoś w nowym budownictwie na poddaszu zrobił docieplenie, płyty gipsowe i leje do środka?
jeśli tek to niema membrany odpowiedniej lub dziurawa jakim cudem ma przecieknąć dachówka lub blacha i pod spodem folia. dla mnie to chore jak to słyszę.  
Odpowiedz jest następująca wykop sobie na sztych pod działówkami i za zbrój drutem bardzie lepiej.
W Porządku może to coś da ale co ma trzymać ta nośna w środku?A co jak będę miał ochotę przestawić ścianę działową i np. powiększyć salon? 100% zbędnej roboty moim zdaniem
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30