Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Witam. Pytanie o długość przyłącza wody i jakiej średnicy rura?
U mnie bylo 90m przyłącza wodnego rura fi40, 17mB kanalizacji
(13.04.2020, 10:31)aarek1404 napisał(a): [ -> ]a te paski poziome na elewacji? na wysokości okien?

Są to listwy boniujace mini one będą malowane na czarno ma być tak suptelnie bez przesady

(13.04.2020, 11:47)Michał G. napisał(a): [ -> ]Już to chyba pisałem - ale się powtórzę:

Bardzo podoba mi się ten dołożony ganek.
Dom wygląda jak jakaś "burżujska rezydencja" i nie kojarzy się z domza150 Wink
No i niewątpliwie zyskał na funkcjonalności Wink

To pomyśl żony cieszę się że robi to jakiś inne wrażenie chociaż dom zostaje cały czas ten sam
Przy weekendzie jeszce drobna kosmetyka i czeka na położenie tynku w dużo późniejszym terminie
W końcu po całym tygodniu prawie widać koniec
super wyszło gratuluje Smile miałeś doświadczenie wcześniej w układaniu płytek czy dopiero na budowie się uczyłeś?
Czasem mi się zdarza układać ale nie w ten sposób
W ostatnim czasie odeszły mi chęci na robienie czego kolwiek, Aż tu nagłe przy sobocie pojawiła się studnia wlasno ręcznie wykonana przy pomocy i namowy sąsiada. Głębokość 8.5mb lustro wody 4.3mb koszt całej inwestycji 800zł
jakiś opis możesz dodać jak to robiłeś?
Do świdru przeduszki dorobione z starej trampoliny co 1m to wszystko z końcówką pod wkretarkę. Padło pytanie gdzie to wieścimy? odliczyłem sobie miejsce i wybrałem najbardziej pasujace. Pierwszy odwiert 4.3m pokazało się lustro wody. Kupiłem rurę 160 kanalizacyjną 6m +2m+1m, 6m od dołu zostawił na 40cm następnie rura rozmiarzona po obwodzie 8 równych części w wzdłuż rury . 4 części nacielismy co 3 cm rozmiezone submiarka fleksem tarcza 1mm na przemian zaczynając od dołu 1pasek nacięcia 40cm,2 pas 41.5, 3 par 40cm i znów 41.5. Nacięcia na 4mb rurę przedstawiliśmy papierem ściernym przedmuchana dompresorem. Kolejna czynność to obkręciliśmy drutem nierdzewnym co jakieś 10-15 cm Na końcówkach wkret by się wszystko trzymało tylko uwaga by wkrety nie wystartowały ,trzeba obciąć. Następnie siatka do studni kupiona przez allegro koncowki i łączenia oklejone mocną taśma mocną,kolejne drut w wprzeciwnym kierunku na to siatka elewacyjna przybita takerem. I znów wszystko mocną taśmą. Ta rura w odwiert i kolejna rzecz rura grubościenna od spodu zrobiona klapka z grubej gumy tak by działała jako klapka by nie wypadało z środka u góry rączka do tego sznurek 10m i kołowrotek do wyciągania. Opaska zrobiona jeszcze na rurę 160 z łaty aby obciążyć ja pustakami( szybkiej wychodzi w ziemię) , wlewamy 2 wiadra wody wrzucamy rurę w środek tą rurę grubościenna parę razy wyruszamy Góra doł i wyciągamy mi weszła na 8,5m dalej nam się już nie chciało gdyż wody mam 4,5m. Kolejne rura do wody niebieska 32 na końcu siteczko i zawór zwrotny wszystko skręcamy do pompy zalewamy wodą by odpowietrzyć. odpalam pompę i woda leci 2h pompowałem przerwa i odnowa 2h .tyle jeśli coś niejasno napisałem proszę o komentarz, gdyż w pracy na przerwie. Przepraszam za błędy jak coś
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30