Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
za siatkę oczko 15x15 drut 4 560 zł
Przyszedł czas na zalanie reszty fundamentów betonu weszło 8.4, wydawało mi się że 8.5 noi zostało nie zamawiajcie na zaś tyle ma wejść ani mniej ani więcej, w betoniarki mówili że do pompy jeszcze i mój błąd z pompy na folie i jest a kobietka mówiła że 0.2 więcej bym wziął dobrze ze nie posłucham to co za dużo na stopę reszta będzie stabilniejsza
Kolejny dzień usunięcie szwlunków
Robił ktoś może porównanie kosztów wykonania ścian fundamentowych z zalewanych pustaków i pełnych bloczków?
(11.01.2018, 20:39)Easy Driver napisał(a): [ -> ]Robił ktoś może porównanie kosztów wykonania ścian fundamentowych z zalewanych pustaków i pełnych bloczków?

Jeśli robił ktoś bloczki to proszę wrzucić ja zapłaciłem 1000 za pustaki 21.5m2 betonu 4630zl jakieś 9 szt druta fi 12 tu to niewiem trzeba było policzyć gwitsztangla nakrętki podkładki 140zł i deski 700zł ale ostatnie 2 pozycje idą na wieniec jeszcze to przez pół i na wytyczenie trochę desek półtora kg gwoździ 15 zł i to jest co ja włożyłem w fundament, reszta ława to samo pewnie z tego co wiem to pustak betonowy kosztuje podobnie tak mi powiedzieli +/- 0.10 gr tylko że wchodzi ich więcej ktoś tam wcześniej wrzucał że 565 pustaków betonowych. Może się mylę ale wydaje mi się dużo mocniejszy fundament wykonałem to w 2 dni 3 osoby na luzaka dało by radę dużo szybciej rozczarowanie z 2 h a i 2 worki cementu do ustawienia pustaków ale można by było to ominąć w byle ustawić w miarę równo ewentualnie wyruwnywać podkladajac kliny te pustaki są krzywe i mają różnice w wysokości do 1 cm ale po zrobieniu wienca wszystko wygląda cacy

Oczywiście między jednymi a drugimi jest różnica wagowa szalunkowa ważą ok 20 kg pełne napewno są dużo cięższe   wcześniej napisałem to pewno chodziło o 24x24 x? 565 bloczków ok4 zł/ szt a 12x24x38 przy tym co ja mam wyszło by 1066szt po jakieś 2.20zł/szt oczywiście bez transportu i do tego palety które można wzrucic i oddają kasę, jeśli źle pisze proszę o poprawę

I malujemy,górę fundamentów narazie zostawiłem by trochę bardziej przyschła co do bloczków cena się różni że względu na jakość betonu b15 lub b20 ja daje wszystko b20 na daną chwilę hudego może b15 zobaczę i teraz oczywiście z dodatkiem na mróz
A powiedz mi, pustaki szalunkowe miałeś z Bruk-Betu? Drugie pytanie: Jak zbroiłeś te pustaki, bo napisałeś że 9 prętów Ci wyszło, pionowo, poziomo? Czekam na dalsze Twoje pracę o ciekawi mnie opinia o Termalice, przedstawiciel chwali się że są w tolerancji TLMB czyli +- 1 mm.
Życzę powodzenia i wytrwałości w dalszych pracach.
Brukbet trochę więcej Wychodził ja brałem z radgoszczy więc zbroilem 2x 12 w koło i dlatego mocniej przypuszczam że trzeba będzie,przystosować troszkę mróz będzie może uda mi się zasypać i kanalizacja wewnątrz
Praca wre jeśli ma się dobry sprzęt hehe
Witam, czy szukałeś moze w okolicy wykonawcy dachu ? Sam zaczynam budowę lada chwila okolice Szczucina i jak narazie brak wykonawcow dachu. Pozdrawiam
Jeszcze nie sprawdzałem gdzie i kto będzie wykonywał dach to zależy jak będzie, jeśli koszt będzie duży montował będę sam. Jeszcze zobaczymy czy to będzie w tym roku czy wogule będa fundusze na to. Zacząłem teraz ponieważ trochę czasu mam wolnego a pogoda też wiarę, myślałem że dam radę ślepaka zrobić ale chyba dopiero za miesiąc 2. Narazie to czekam 2 tydzień na styropian EPS 100 036 15cm na ocieplenie i folia kubełkowa, przysypanie ziemią. Między czasie przyłącz elektryczny chodzę za podpisami. Po pracy będę sobie działał przy ścianach, jeżeli fundusze wystarczą. Piasku poszło ok 60m3 zapłaciłem 1100za sam piasek transport musiałem opracować
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30