Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Cześć Panie i Panowie [Obrazek: smile.png] 

W końcu coś się dzieje. Daszek rośnie w oczach i chyba uda się w tym roku zrealizować zakładany plan przykrycia domu. Gdyby nie wiatr, który wczoraj "zamiatał" wiązarami przy montażu, być może było by już po zawodach. Plan na dzień dzisiejszy - montaż krokwi zewnętrznych i stężeń oraz membrany.
Kilka fotek z efektami wczorajszej pracy.

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 2.jpg?screen][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen][Obrazek: 7.jpg?screen][Obrazek: 8.jpg?screen][Obrazek: 9.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen]
Bardzo ładnie to wygląda gratulacje. Jaki metraż ma strych i wysokość na strychu
(13.12.2017, 13:27)tomi99 napisał(a): [ -> ]Bardzo ładnie to wygląda gratulacje. Jaki metraż ma strych i  wysokość na strychu

A dzięki, dzięki. Mi też się podoba Wink

Co do metrażu, to strych nad domem 45m2. 12m długi, 3,76m szeroki i 2,3m wysoki.
Nad garażem 12,4m2. 4,2m długi, 2,95m szeroki i 2,2m wysoki.
Czy dobrze widzę, że masz dorobione dodatkowe "ściągi" w ścianach nośnych budynku? Z czego to wynika?
Jaki wysoki wieniec ? 30 cm ?
fajnie to wyglada
oby tak dalej
przy zamawianiu wiazarow podawales ze chcesz strych uzywac ze takie ladne pomieszczenie Ci wyszlo?
(13.12.2017, 15:32)Lubin napisał(a): [ -> ]Czy dobrze widzę, że masz dorobione dodatkowe "ściągi" w ścianach nośnych budynku? Z czego to wynika?

Dobrze widzisz. Jest 14 dodatkowych trzpieni żelbetowych plus wieniec obwodowy ścian fundamentowych. Powód opisany w poprzednim temacie.


(13.12.2017, 21:48)enter17 napisał(a): [ -> ]Jaki wysoki wieniec  ? 30 cm ?

Dokładnie. Zgodnie z projektem.

(13.12.2017, 21:54)hydraulik napisał(a): [ -> ]przy zamawianiu wiazarow  podawales ze chcesz  strych uzywac ze takie ladne pomieszczenie Ci wyszlo?

Oczywiście. Tym bardziej, że dach dwuspadowy daje większe możliwości i zdecydowanie więcej miejsca, niż koperta. Dodatkową wysokość stryszku można uzyskać poprzez wiązary z okapem prostym, a nie opadającym.

Na górze wyszły by spokojnie 2 sypialnie i łazienka, ale będzie tam wieeelka graciarnia.

Konstrukcja nad garażem miała dawać mi tylko możliwość wejścia na strych od strony garażu, a w sumie wyszedł następny całkiem niezły stryszek.

W tym miejscu chcę podziękować Panu Mateuszowi Majstrak z firmy Wiązary Burkietowicz, który z ramienia ww firmy nadzorował od początku całe to przedsięwzięcie. Wszystko wytłumaczył, pokazał, doradził - pełen profesjonalizm. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.
Witam

Jaki kąt nachylenia dachu?
(14.12.2017, 09:15)adamski1209 napisał(a): [ -> ]Witam

Jaki kąt nachylenia dachu?

W poprzednim wątku jest napisane: " ...kąt dachu musiał zostać zwiększony do 35 stopni."
(14.12.2017, 09:30)Planeta113 napisał(a): [ -> ]
(14.12.2017, 09:15)adamski1209 napisał(a): [ -> ]Witam

Jaki kąt nachylenia dachu?

W poprzednim wątku jest napisane: " ...kąt dachu musiał zostać zwiększony do 35 stopni."

Ok dzięki. U mnie wz od 38 stopni i się zastanawiam czy będą zachowane jakieś proporcje.
Stron: 1 2 3 4 5