Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: ogrzewanie klimatyzacją
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam! Rozważał może któryś z forumowiczów ogrzewanie z wykorzystaniem klimatyzacji kanałowej i elektrycznej podłogówki w łazienkach i kuchni?
Bardziej do mnie przemawia ogrzewanie gazowe podłogowe, z doraźnym kominkiem plus rozprowadzenie ciepła/zimna przez wentylację mechaniczną z rekuperacją.
Przy wykonaniu dobrej izolacji, montazu dobrych okien na cieplo temat godny rozwazenia poczatkowe koszty inwestycji nieduze w porownaniu do tradycyjnej kotlowni do tego obowiazkowo rekuperacja z duzym odzyskiem ciepla i koszty uzytkowania moga okazac sie porownywalne do gazu lub nawet mniejsze. Nie mowiac o komfarcie posiadania klimatyzacji na upalne lato.
klonu1988 bo nie do konca sie orientuje czy takie rozwiazanie jak podajesz jest w ogole mozliwe przeciez wentylacja ma za zadanie dostarczenie swiezego powietrza z zewnatrz i wyrzucenie zuzytego jak zatem chcesz polaczyc dystrybucje goracego powietrza i doprowadzenie swiezego z zewnatrz do pomieszczen tymi samymi kanalami?
Wentylacja mechaniczna ma za zadanie wentylowanie pomieczeńi nie łączy się jej z DGP

sierzant

monio206, a czemu nie ?
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją "przy okazji" rozprowadza ciepłe powietrze (np. pobierając je z okolic kominka i oddając ciepło przez wymiennik świeżemu powietrzu pobranemu z zewnątrz). Jeżeli źle rozumuję to mnie poprawcie proszę. Sierżant wstaw proszę większą fotkę bo nie widać.
http://m.instalacjebudowlane.pl/6386-33-...howca.html

Prosze pierwszy artykul z google... po glebszym rozeznaniu w temacie wnioski sa takie same jak w tym krotkim artykule... lepiej zrobic 2 osobne instalacje
Co do dystrybucji to obowiązkowo miałoby się to odbywać na innych kanałach niż wentylacja mechaniczna że względu na różne wydajności rekuperacji i klimatyzacji( nie chciał bym w domu mocnych nadmuchów)
A jeśli chodzi o koszta z tego co się orientowałem są one porównywalne do tradycyjnego  ogrzewania, albo i niższe. Łazienka musiałaby posiadać własny grzejnik elektryczny nadmuchowy.
Koszty użytkowania wychodzą w teorii naprawdę zachęcająco bo są niższe od pompy ciepła powietrze-woda, ale nie jest to powszechnie stosowane u nas rozwiązanie stąd moje pytanie.

sierzant

A kto napisał ten artykuł, bo nawet nie raczył się podpisać z imienia i nazwiska.
Nie neguję treści, nie zagłębiam się w szczegóły, bo nie będę robił takiej instalacji,
neguję wywody jakiegoś nn, który pewnie ma w tym temacie takie samo doświadczenie,
jak my czyli żadne.

A tak na szybko wpadłem na pomysł jak sprzac kominek z rekuperacją.
Wystarczy nagrzewnica wodna spięta z kominkiem i umieszczona na wejsciu
rekuperacji i po problemie. Np. taka:
http://allegro.pl/nagrzewnica-kanalowa-w...77940.html
(25.12.2017, 12:26)sierzant napisał(a): [ -> ]monio206, a czemu nie ?

Pod artykułem z którego został zaczerpnięty schemat połączenia wm z dgp też chyba nikt się nie podpisał.

 Istotnie podpisu brak  Wink
Stron: 1 2