Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Warunki przyłączenia prądu, gazu, wody, kanalizacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Mam pytanie do osób które składały wnioski o przyłączenie mediów bądź mają wiedzę w tym temacie. Do rzeczy. W wymaganiach poszczególnych instytucji czy to PGE, PGNiG czy gmina widnieje zapis że do wnioski o wydanie warunków należy dołączyć dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do korzystania z nieruchomości. Chodzi tu zapewne o np. akt notarialny. I tutaj mam pytanie. Czy to może być zwykłe ksero aktu notarialnego czy to musi być jakiś wypis potwierdzony przez notariusza?
Wystarczy ksero, jak ja składałem wniosek w BOK to Pani która mnie obsługiwała zrobiła ksero Aktu

W wodociągach chcieli odemnie tylko oświadczenie
Tak dla ścisłości to dokumentem potwierdzającym własność nieruchomości jest odpis z Księgi Wieczystej.
I od razu mówię, że nie trzeba wydawać pieniędzy na dokument urzędowy jakim jest odpis KW z Sądu Rejonowego.
Wystarczy wydruk ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. A jak komuś to nie odpowiada, to na podstawie wydruku sprawdzi sobie w jawnym rejestrze na podstawie numeru KW z wydruku.

Link do strony MS
https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do
Wymagana jest tylko kopia aktu notarialnego we wszystkich trzech przypadkach. Przynajmniej u mnie tak było.
(06.01.2018, 21:08)Lubin napisał(a): [ -> ]Wymagana jest tylko kopia aktu notarialnego we wszystkich trzech przypadkach. Przynajmniej u mnie tak było.
Zwykłe ksero bez jakiegoś urzędowego potwierdzenia?
Nosiłem ze sobą wszędzie akt notarialny i każdy kto potrzebował czy to w urzędzie czy dostawcach mediów sobie go na miejscu po prostu kserował.
Witam. Każda instytucja jak wodociągi, PGNIG, Enea etc zadowoli się przedłożoną kserokopią aktu notarialnego. Nie zapominajcie że do wniosku należy dołączyć aktualną kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych zdaje się w skali 1:1000 (chyba że we wniosku wymagają innej skali) Pozdrawiam.
(06.01.2018, 22:32)gregorrek napisał(a): [ -> ]Witam. Każda instytucja jak wodociągi, PGNIG, Enea etc zadowoli się przedłożoną kserokopią aktu notarialnego. Nie zapominajcie że do wniosku należy dołączyć aktualną kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych zdaje się w skali 1:1000 (chyba że we wniosku wymagają innej skali) Pozdrawiam.

1:500
W UM "wcisnęli" mi 3 szt. (Za ok 32 zł) sugerując, że na pewno każdy dostawca mediów będzie chciał min. 1 egzemplarz.
W praktyce wszędzie kserowali sobie.
Za 1 szt. zapłaciłbym koło 16zł.
A szwagier wydrukował mapę  za darmo z jakiegoś geoportalu i też pozałatwiał promesy Wink
Witam co do przyłączy wodno - kanalizacyjnych, które wykonuje Gmina znalazłem ostatnio ciekawy artykuł, warto się z nim zapoznać zanim udamy się do Gminy i będziemy płacić za przyłącz
Link: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodar...01575.html

pozdrawiam RafiWink
Hmmmm??? Ciekawe, bardzo ciekawe Smile W piątek się dowiedziałem, że za podłączenie wody muszę zapłacić ok. 1900zł Trzy lata temu, za podłączenie domu w który mieszkałem, do nowej kanalizacji miejskiej, zapłaciliśmy 3 tysiące. Bezprawnie??
Stron: 1 2