Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Badania geotechniczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przymierzam się do zakupu działki budowlanej, tak naprawdę już dograne, czas na umowę przedwstępną.

Zastanawia mnie jednak fakt czy jest sens wykonywania i ponoszenia kosztów badań geotechnicznych (tak jak dla większości z Was budujących według projektu Łukasza - tak samo i dla mnie każdy grosz jest ważny).

O ile w miejscu gdzie brak zabudowy w sąsiedztwie - nie zastanawiałbym się... jednak jeśli w odległości 60m stoi masa domów i nic im się nie dzieje, czy można przyjąć, że grunt jest okej? Ze zdjęć satelitarnych z różnego okresu wynika, że przez ostatnie kilka lat była to po prostu Łąka.

Koszt badań to od 800 do 1200zł (2 lub 3 odwierty).
Jeśli np przewidujesz szambo ekologiczne lub bio, to i tak trzeba zrobić, przynajmniej na moim terenie są takie wymagania.
wody się nie boję, to nie jest problem, bardziej chodzi mi o jakość gruntu.
(13.01.2018, 14:36)Zurash napisał(a): [ -> ]Witam, przymierzam się do zakupu działki budowlanej, tak naprawdę już dograne, czas na umowę przedwstępną.

Zastanawia mnie jednak fakt czy jest sens wykonywania i ponoszenia kosztów badań geotechnicznych (tak jak dla większości z Was budujących według projektu Łukasza - tak samo i dla mnie każdy grosz jest ważny).

O ile w miejscu gdzie brak zabudowy w sąsiedztwie - nie zastanawiałbym się... jednak jeśli w odległości 60m stoi masa domów i nic im się nie dzieje, czy można przyjąć, że grunt jest okej? Ze zdjęć satelitarnych z różnego okresu wynika, że przez ostatnie kilka lat była to po prostu Łąka.

Koszt badań to od 800 do 1200zł (2 lub 3 odwierty).

Zrób sam odkrywkę
Wkop się i zobacz co się dzieje - tak do 1,2 do 1,5m, gdzieś z brzegu działki
U mnie badania geotechniczne kosztowały mnie 600 - dwa odwierty
Ja też długo się zastanawiałem nad badaniami, i ostatecznie stwierdziłem, że warto. Co to jest koszt 800 zł przy całym koszcie budowy, a znam dwa przypadki, gdzie działka leżąca pomiędzy innymi już zabudowanymi pokazała swoje oblicze po zrobieniu wykopu pod fundamenty.Wtedy tzreba szybko dostosowywać się do aktualnych warunków glebowych, czas, nerwy itp.