Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy miejscowość- Nowe Wągry woj. łódzkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witajcie nadszedł wreszcie czas, by rozpocząć powoli i nasz dziennik budowy. Z początkiem listopada złożyliśmy wniosek o warunki zabudowy. W trakcie oczekiwania na WZ (projekt WZ mieliśmy po ok tygodniu) kupiliśmy projekt i był adaptowany do naszych potrzeb. Gdy WZ (połowa stycznia) się uprawomocniło zostały zmiany kosmetyczne. W poniedziałek zaczniemy oczekiwania na PnB. Podobno mało osób chce się budować i panie nie trzymają długo projektów więc jest szansa że za 3-4 tyg. będzie pozwolenie i po uprawomocnieniu startujemy z budowa jeśli pogoda pozwoli.  Smile  Później postaram się wrzucić plan naszej wizji projektu i zdjęcia działki. 


Pozdrawiam Agnieszka i Mariusz Smile
Ja złożyłem dokumentu o PnB 17.01.2018 r. (woj. lubuskie)
Więc pewnie wystartujemy w podobnym czasie Wink

Jaki plan na budowę?
Własnymi siłami, czy zlecacie robotę firmie?
Jakie macie doświadczenie w budowlance?

Macie prąd i wodę na działce?
(27.01.2018, 09:52)Michał G. napisał(a): [ -> ]Ja złożyłem dokumentu o PnB 17.01.2018 r. (woj. lubuskie)
Więc pewnie wystartujemy w podobnym czasie Wink

Jaki plan na budowę?
Własnymi siłami, czy zlecacie robotę firmie?
Jakie macie doświadczenie w budowlance?

Macie prąd i wodę na działce?

Ogólnie planujemy sami robić większość rzeczy. Mąż ma uprawnienia na ładowarki i na nich na co dzień pracuje więc nawet wykop zrobi sam trochę kiedyś w budowlance pracował więc jakieś pojęcie ma, dużo będziemy bazować na filmach Łukasza. Prąd i woda jest w trakcie załatwiania. W razie czego wodę od męża szwagra będziemy brać bo mieszka po sąsiedzku. A prąd z agregatu.

Edit. 
Dodaję naszą wizję na usytuowanie pomieszczeń. Projektantka uparła się na ściany nośne w budynku zamiast słupów żelbetowych. W pewnym sensie jest to lustrzane odbicie oryginału. Budynek jest o metr poszerzony.
[attachment=2313]
Ten przedłużony korytarz (naprzeciw wejścia) jest moim zdaniem marnowaniem cennej powierzchni. Lepiej byłoby zwiększyć pokój o te ok 4m2.
(27.01.2018, 22:11)Michał G. napisał(a): [ -> ]Ten przedłużony korytarz (naprzeciw wejścia) jest moim zdaniem marnowaniem cennej powierzchni. Lepiej byłoby zwiększyć pokój o te ok 4m2.

Zgadzam sie
Nie znam co prawda warunków gruntowych ale dziwne rzeczy narzuca wam ten adaptator. Ściany 24 wokół kotłowni są też potrzebne? I w kuchni działowa 24? Wg mnie też skrócić ten korytarz rezygnując z tego naturalnego oświetlenie korytarza.
Już wszystko wyjaśniam. Więc tak jeśli chodzi o pokój to chcieliśmy żeby dzieci miały jednakowe pokoje. Ściany w kotłowni 24 ponieważ przez 12 w razie silnego zadymienia dym wychodzi na pokoje dlatego na takie się zdecydowaliśmy. W kuchni działowa 24 to nasz "wymysł" ponieważ mamy dość ciężkie meble kuchenne wiszące i 12 mogłaby ich nie utrzymać. ( W blokach prawie nam spadły bo kołki zaczęły się wysuwać z 12)

sierzant

Projektantka uparła się na ściany nośne w budynku zamiast słupów żelbetowych.
Któryś kolega stwierdził, że projektant "domzy" sam przyznał ze te słupy są w naszym projekcie zupełnie niepotrzebne.
Zostały z jakiejś pierwotnej koncepcji domu.
Porozmawiajcie z konstruktorem a nie z architektem na temat ścian nośnych działowych i tych słupów.
Moi twierdza, ze przy wiązarach, tylko ściany zewnętrzne przenoszą ciężar dachu.Sam mam obawy przed tonami ceramiki.

Ps.korytarz tez bym skrócił szkoda miejsca.
Silka to bardzo dobry materiał na ściany działowe - wytrzymałość i akustyka.Ładując ściany nośne do środka tracimy powierzchnię użytkową i pieniądze.
Powiem tak póki co nam odpowiada tak jak jest i tak zostaje. Szafki w kuchni (w blokach) montowała nam ekipa i sami stwierdzili że może kiedyś spaść i żebyśmy na to uważali. Wolimy dać grubsze ściany i mocniejsze kołki i mieć pewność że nic się nie stanie. Co do pokoiku i korytarza nie chcemy by w przyszłości dzieci się kłóciły że mają różnej wielkości pokoje.
(28.01.2018, 11:40)m4yflower napisał(a): [ -> ]Ładując ściany nośne do środka tracimy powierzchnię użytkową i pieniądze.
Ile tracisz tej powierzchni? Nie dużo. Pieniędzy trochę więcej pójdzie ale na działce (ponad 1ha) betonie piachu pracach ziemnych zaoszczędziliśmy ( będą za darmo lub po bardzo niskich kosztach) więc możemy w te koszty dołożyć ściany nośne. Ok. 105m2 powierzchni mieszkalnej (użytkowej) w zupełności nam wystarczy.
Stron: 1 2 3 4