Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Elektryka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy te kable w salonie (ciemniejsze) to kable sygnałowe od głośników? Jeśli tak, to mogą pojawić się zakłócenia. Co nie zanaczy, że muszą.
(05.02.2018, 19:36)rafi068 napisał(a): [ -> ]Czy te kable w salonie (ciemniejsze) to kable sygnałowe od głośników?  Jeśli tak, to mogą pojawić się zakłócenia. Co nie zanaczy, że muszą.

Tak, to są kable do kina domowego

(05.02.2018, 19:15)kabak napisał(a): [ -> ]
(05.02.2018, 12:37)diablateczko napisał(a): [ -> ]
(05.02.2018, 11:43)tarkins napisał(a): [ -> ]
(04.02.2018, 22:06)diablateczko napisał(a): [ -> ]Ciąg dalszych prac [Obrazek: smile.png] coraz bliżej do godziny W - jak "wprowadzka" [Obrazek: smile.png]
Dlaczego elektryka jest zrobiony nie według jakiejs jednej zasady tj: raz kable ida pod sufitem, raz na wysokosci powiedzmy 1 mb na podloga, raz w posadzce?
Nie umiem  na to pytanie  odpowiedzieć - zapytam elektryka ?


najlepiej przewody układać po podłodze w korytkach lub rurkach karbowanych twardych "peszel" . Ten elektryk to chyba z tych co Pani jakoś się zrobi będzie działać  Smile . Powiedz Panu żeby  wystawił protokoły pomiarowe ze schematami i podbił druk Zi.

W rozdzielni brak wyłącznika głównego, proponował bym dołożyć jeszcze ze dwie róznicówki jedną na oświetlenie drugą na gniazda.
Pan elektryk wystawił już protokół za schematem i podbił druk Smile
Witam Pana ile poszło metrów kalba na cały dom 
Pozdrawiam
Dla mnie osobiście trochę kiepskie wykonanie tak jak już wcześniej kolega wspomniał kable są dosłownie wszędzie brak schematu i logiki układania w przyszłości przyjdzie prybić przysłowiowy obrazem każdy się bedzie drapał po głowie czy tam nie idzie kabel....

Dużo przebywam na budowach (hydraulik) i widzę ze elektrycy mają jeden schemat od puszki ida zawsze w pionie w dół oraz przewody prowadzą w peszlach po podłodzę jest to rozwiazanie takie e za 30 lat bedziemy pamiętać ze szły pionowo a tutaj niestety tego nie będziemy wiedzieć . Zaledam zrobienie dużo zdjęc
(06.02.2018, 17:44)lamix-moto napisał(a): [ -> ]Dla mnie osobiście trochę kiepskie wykonanie tak jak już wcześniej kolega wspomniał kable są dosłownie wszędzie brak schematu i logiki układania w przyszłości przyjdzie prybić przysłowiowy obrazem każdy się bedzie drapał po głowie czy tam nie idzie kabel....

Dużo przebywam na budowach (hydraulik) i widzę ze elektrycy mają jeden schemat od puszki ida zawsze w pionie w dół oraz przewody prowadzą w peszlach po podłodzę jest to rozwiazanie takie e za 30 lat bedziemy pamiętać ze szły pionowo a tutaj niestety tego nie będziemy wiedzieć . Zaledam zrobienie dużo zdjęc
Witam,
Tak też to uczyniliśmy - zalecenie elektryka Smile aby zrobić sobie zdjęcia
A poza tym podejżewam że za 30 lat to rzeba będzie wymieniać całą elektrykę Smile
Jeszcze powiem tylko tyle ze widziałem gorzej zrobione Wink pozdrawiam i powodzenia
(07.02.2018, 10:13)lamix-moto napisał(a): [ -> ]Jeszcze powiem tylko tyle ze widziałem gorzej zrobione Wink pozdrawiam i powodzenia

Spoko Smile Dziękujemy i pozdrawiamy
Stron: 1 2