Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: przed pierwszym wbiciem łopaty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam forumowiczów

Powoli i my zaczynamy przygodę z budową.
Wszystko zaczęło się od tego, że zupełnie przypadkiem natrafiłem na filmiki Łukasza na YT no i … przekonał mnie.
Obecnie jesteśmy w trakcie finalizacji zakupu działki (1021m2, 32x32).

Projekt mamy w wersji standardowej teraz w adaptacji. Zmiana fundamentów na płytę i w salonie zamiana miejscami drzwi na taras z oknem, okna poszerzone na 180cm, styropian 20cm grafit
Mapy do celów projektowych podbite będę miał na dniach, w zeszłym tygodniu była firma zrobić odwierty w tym tygodniu będzie operat do odbioru.

Część prac wykonam systemem gospodarczym: ściany zewn./wewn.,  ocieplenie, inst. elektryczną całą wykończeniówkę. Firmy zrobią: płytę fundamentową, dach, stolarka: okna i drzwi zewn. instalacje: woda i ogrzewanie podłogowe (pompa ciepła).

Pozdrawiam!
Super, gratuluję właściwego wyboru Smile
Bardzo mnie zaciekawiłeś płytą fundamentową, chyba będziesz pierwszą osobą na forum, która zdecydowała się wybudować ten projekt właśnie na płycie, myślę , że po Tobie więcej osób zdecyduje się na ten krok. Liczyłeś już o ile wzrośnie koszt wykonania płyty w porównaniu ze standardowym fundamentem?

Pozdrawiam
Mam wstępne wyceny w przedziale od 39500 do 56000 brutto. To są ceny dla płyt o grubości 25cm na xps 15cm. Dokładną wycenę będę miał jak dostane wytyczne od konstruktora. Czekam na operat po odwiertach i odpowiedzi z kopalni....
(05.02.2018, 18:42)radzio napisał(a): [ -> ]Mam wstępne wyceny w przedziale od 39500 do 56000 brutto. To są ceny dla płyt o grubości 25cm na xps 15cm. Dokładną wycenę będę miał jak dostane wytyczne od konstruktora. Czekam na operat po odwiertach i odpowiedzi z kopalni....

Witam jestem z Rydułtów jestem na etapie projektu Radzo mam parę pytań po sąsiedzku proszę o kontakt 604 692 952
Czekam na dalszą relację Smile ciekawe jak sprawdzi się ta płyta w sensie cenowym w praktyce. Powodzenia Smile
tak to wygląda w terenie.
Super! Tez z żoną cos takiego nam sie marzy i tez jestem ze Śląska. Bede śledził postępy w pracach życzę powodzenia.
Witam Radzio - pomysł z płytą bardzo dobry choć sam nie zaryzykowałem.Początkowy koszt ma być wyższy ale finalnie ma być szybciej.Będę śledził zmagania - życzę pogody i wytrwałości.
A pompa to jaka.
                                                                                                                       Pozdrawiam z opolskiego
formalności sprawdzają moją cierpliwość (której nie mam) ja już bym budował ale czekam... czekam... czekam... dzwonię... pytam... i słyszę od "miłych" pań mamy na to tyle a tyle dni... 
Ale widzę po innych dziennikach że też czekacie. 
Pozdrawiam i życzę cierpliwości!
Mam to samo. To co się dzieje w tym kraju to jedna wielka patologia.
Stron: 1 2 3 4