Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: ETAP XX - ELEKTRYKA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć  Big Grin
U nas przez zimę trochę przestoju z pracami. Jedyne co zrobiliśmy przez ten mroźny czas, to położyliśmy elektrykę.
Aktualnie czekamy do marca na ekipę, która wleci do nas z tynkami. Na dniach mamy też zamiar zrobić szalunek pod schody do piwnicy i postawimy przy nich ściankę.


Na elektrykę wydaliśmy około 2500 zł, jest to cena za sam materiał, ponieważ położył nam ją tata, który jest z zawodu elektrykiem Wink
Kable zostały położone dodatkowo: pod automatyczne rolety i pod automatykę do podłogówki.Na dniach zostanie dodany obwód pod zasilanie awaryjne (agregat) i rekuperację.


Z racji tego, że niedługo robimy tynki zastanawiamy się jaki rodzaj wybrać: czy cementowo-wapienne, czy wzmocnione gipsowe (DIAMANT). Czy możecie nam coś polecić (które lepsze)?



Poniżej kilka zdjęć Smile

[attachment=2415]
[attachment=2416]
[attachment=2417]
[attachment=2418]
[attachment=2419]
[attachment=2420]
[attachment=2421]
[attachment=2422]
[attachment=2423]
[attachment=2424]
[attachment=2425]
[attachment=2426]
[attachment=2427]
[attachment=2428]
[attachment=2429]
[attachment=2430]
[attachment=2431]
[attachment=2432]
[attachment=2433]
[attachment=2434]
Masz może schemat elektryki? Mógłbyś wysłać na @ ? Też chcę robić sam.
Bardzo fajnie wygląda ta elektyka. Ilość kabli robi wrażenie.
Jaka jest wartość robocizny, gdyby Twój tata miał ją wycenić "dla obcego"?
(23.02.2018, 19:18)enter17 napisał(a): [ -> ]Masz może schemat elektryki? Mógłbyś wysłać na @ ? Też chcę robić sam.

Niestety nie posiadam schematu, wszystko było robione na bieżąco. Mówiliśmy gdzie co chcemy mieć i na podstawie togo prowadzone były kable. Jak znajdę czas to może jakiś filmik na miejscu nagram gdzie wytłumaczę który obwód gdzie jak i dlaczego.
(23.02.2018, 19:24)Michał G. napisał(a): [ -> ]Bardzo fajnie wygląda ta elektyka. Ilość kabli robi wrażenie.
Jaka jest wartość robocizny, gdyby Twój tata miał ją wycenić "dla obcego"?

Niestety mój tata nie wykonuje tego na co dzień tylko po rodzinie jak ktoś się budował. Fach posiada ale pracuje w inny zawodzie dlatego można powiedzieć że hobbistycznie się tym zajmuje jak ma czas i chęci. W związku z tym nie potrafił by wycenić w sposób miarodajny tej roboty.
Ale co za wyceny. Elektryk bierze powiedzmy srednio 30-40 zł od punktu i tyle

Liczysz w domu punkty i wiesz ile masz zaplacic za robocizne
(24.02.2018, 10:16)tarkins napisał(a): [ -> ]Ale co za wyceny. Elektryk bierze powiedzmy srednio 30-40 zł od punktu i tyle

Liczysz w domu punkty i wiesz ile masz zaplacic za robocizne

Z tego ci się orientuje na chwilę obecną mam ok 100 punktów uwzględniając powyższe to robocizna wychodziła by ok 3-4 tyś
Bardzo ładnie rozłożona instalacja. Jeszcze skrętki i koncentryki. Warto też je zebrać z każdego pokoju w jedno miejsce np. w okolice rozdzielnicy elektrycznej i zrobić szafkę teletechniczną.
Na zewnątrz tam gdzie chcesz mieć maszt z anteną wyrzuć sobie od razu 11 sztuk dobrego kabla. Koszt nie duży, a będzie zapas lub też nie. Znajomemu jak robiłem to jego sąsiad za głowe sie brał i wmawiał że naciągam (metr RG6 113 w żelu (PE) to 1,5zł) a poszło raptem 100m co przy całym koszcie kropla w morzu, a teraz został się jeden wolny Smile (miała być antena radiowa). Do każdeko z pokoi wrzucone są 2 koncentryki i jedna skrętka. Mają zrobioną satelitę 2xqautro (z nagrywaniem) i to rozprowadzone na sypialnię i do salonu przez multiswitch (nc+ z multiroom). Do gościnnego i dziecięcego powiesili 2 antenty naziemne (uhf+vhf) i to rozprowadzone przez zwykłą zwrotnicę i sumator. W takiej szafce można też wrzucić router czy switch i teletechnika mieszkaniowa ogarnięta i uporządkowana.

Co do cen, to mogę się wypowiedzieć na temat Białegostoku i okolicy. Cena normalna to 65-70zł za punkt z materiałem jeżeli nie trzeba bruzdować. Z bruzdowaniem +10zł.
Michał po co robić na astre i i hotbirda wystarczy 1 satelita i kabla mniej tańszy multiswich i jeden konwerter.

sierzant

Michał pewnie myślał o octo (8 wyjść) Te gówna z nc+ nie za bardzo nadają się do zeza.
Stron: 1 2