Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Koszty pełnej instalacji ogrzewania gaz / pompa ciepła + podłogówka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie   Smile

Zastanawiam się nad opcją ogrzewania domu gazem lub pompą ciepła woda-powietrze

Wstawiam dla inwestorów kosztorys dla porównania. Jak widać różnica to 10tys zł przy PPC. Poniższy kosztorys zawiera również hydraulikę z robocizną.

Z tego co pamiętam ktoś z forumowiczów ma PPC. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje ogrzewanie PPC przez cały sezon grzewczy? Warto? Nigdzie nie mogę znaleźć prawdziwej informacji z praktyki na temat ogrzewania i kosztów.. Wujek google w tym temacie to nic konkretnego. 

W jednym z postów poniżej zamieściłem rachunek dla domu 150 m2, użytkowanie pompy ciepła + ciepła woda, korzystanie z energii elektrycznej w okrecie 18.01.-09.03.
Zajrzyj na ghs-polska.pl/odczyty/app
Dziękuję za link, dzięki Tobie przy okazji dotarłem do całego wątku z dyskusją  Smile :
---> http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-584.html
(18.03.2018, 23:04)Szreder napisał(a): [ -> ]Dziękuję za link, dzięki Tobie przy okazji dotarłem do całego wątku z dyskusją  Smile :
---> http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-584.html

Proszę bardzo my też jak narazie jesteśmy za pompą. Od czasu do czasu mam kontakt z Dominika z naszego forum. Jak narazie nie narzeka na rachunki,  nie wie ile zużywa prądu sama pompa. Ale ja więcej place za sam prad 4 osobowej rodziny,  niż ona za ogrzewanie i prąd 2 os rodziny.
@Szreder:

jeśli nie masz fantazji aby mieć grzejniki, to wywal z tych wyliczeń Sprzęgło, pompę, zbiornik przeponowy, chyba że ten immergas jest jakiś upośledzony (Nie ma w środku zaworu trójdrogowego, pompy, naczynia wzbiorczego).

U mnie prawie 2x więcej rurek podłogówki chodzi spięte bezpośrednio z kotłem niewiele mocniejszym i jak na razie daje radę.
(19.03.2018, 12:24)Martyna napisał(a): [ -> ]
(18.03.2018, 23:04)Szreder napisał(a): [ -> ]Dziękuję za link, dzięki Tobie przy okazji dotarłem do całego wątku z dyskusją  Smile :
---> http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-584.html

Proszę bardzo my też jak narazie jesteśmy za pompą. Od czasu do czasu mam kontakt z Dominika z naszego forum. Jak narazie nie narzeka na rachunki,  nie wie ile zużywa prądu sama pompa. Ale ja więcej place za sam prad 4 osobowej rodziny,  niż ona za ogrzewanie i prąd 2 os rodziny.

Pani Dominika może bez problemu sprawdzić całkowity pobór prądu przez Pompę Ciepła za dowolnie wybrany okres. Wystarczy sprawdzić w sterowniku urządzenia. Dodatkowo można sprawdzić COP za dowolny okres oraz wygenerowaną moc grzewczą.

sierzant

Szreder:
Wyliczenie kosztów instalacji gazowej grubo zawyżone.
Niepotrzebne punkty:25,26,27,29
Przesadzone 28,31,33
Udało mi się porozmawiać z osobą użytkującą pompę ciepła w nowym domu 150m2. Za ostanie 2 miesiące miał 600zł do zapłaty za prąd (za cały dom czyli np czajnik, piekarnik etc). Korzysta z dwóch taryf. Poniżej zdj. rachunku:
Witam

Dla rozeznania sytuacji w załączniku przesyłam ofertę wykonania instalacji pompy ciepła powietrzna Panasonic 5kw z zasobnikiem CWU i koszt instalacji ogrzewania podłogowego, oraz wyliczenia doboru pompy ciepła z kosztami eksploatacji.

Dom parterowy na wiazarach o powierzchni 110 metrów. Bardzo podobny dom do "dom za 150 tysiecy". Dom ma nieco polepszona izolację cieplną i rekuperator w planach i dlatego pompa jest 5kw a nie 9kw. Rożnica w cenie między tymi pompami  to nieco ponad 3.000 PLN brutto  vat 8%.

Pozdrawiam
Zapisz sie do grupy na facebooku "obalamy mity na temat ogrzewania prądem" skontaktuj sie z czlowiekiem Grzegorz Maciaś lub Tomasz Brzęczkowski dobiorą ci instalację pompy pow-pow rekuperacji mat i kabli grzejnych i bedzie cie to kosztowac pewnie mniej niz 15tys.
Stron: 1 2