Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pytania i odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich serdecznie.,

Wszystkie pytania dot. samej budowy, papierologii tudzież innych zagadnień proszę kierować w tym wątku. 
W wątkach "Koszty" oraz "Budowa" proszę o zachowanie porządku. Chciałbym tam wrzucać tylko swoje posty, aby zachować czytelność dziennika oraz kosztorysu.
(05.04.2018, 08:20)vilgefortz napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich serdecznie.,

Wszystkie pytania dot. samej budowy, papierologii tudzież innych zagadnień proszę kierować w tym wątku. 
W wątkach "Koszty" oraz "Budowa" proszę o zachowanie porządku. Chciałbym tam wrzucać tylko swoje posty, aby zachować czytelność dziennika oraz kosztorysu.

Witam serdecznie jakie zmiany wprowadziliscie?
Witam,

Na razie nie wprowadzaliśmy żadnych zmian istotnych w projekcie. Jedyne ewentualne jakie będą to: rozmiary okien(na pewno powiększone będzie okno tarasowe), rozmieszczenie pomieszczeń itp.
(20.04.2018, 10:54)vilgefortz napisał(a): [ -> ]Witam,

Na razie nie wprowadzaliśmy żadnych zmian istotnych w projekcie. Jedyne ewentualne jakie będą to: rozmiary okien(na pewno powiększone będzie okno tarasowe), rozmieszczenie pomieszczeń itp.

Czyli dach normalnie 4spadowy ?
Dokładnie. Dwuspadowy nam osobiście nie pasuje do tego b domu. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeżeli będzie występował Pan o warunki zabudowy, to żeby było napisane o dachu jedno, dwu, cztero lub wielospadowy. Na początku miałem wpisane jedno, dwu lub wielo, a architekt zwrócił uwagę że w starostwie mogą się czepiać :-)
(20.04.2018, 21:52)vilgefortz napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Dwuspadowy nam osobiście nie pasuje do tego b domu. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeżeli będzie występował Pan o warunki zabudowy, to żeby było napisane o dachu jedno, dwu, cztero lub wielospadowy. Na początku miałem wpisane jedno, dwu lub wielo, a architekt zwrócił uwagę że w starostwie mogą się czepiać :-)

Ja zmieniam na dwuspadowy ponieważ cztero niestety drogi warunki zabudowy już mam
(21.04.2018, 12:38)slawek123 napisał(a): [ -> ]
(20.04.2018, 21:52)vilgefortz napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Dwuspadowy nam osobiście nie pasuje do tego b domu. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeżeli będzie występował Pan o warunki zabudowy, to żeby było napisane o dachu jedno, dwu, cztero lub wielospadowy. Na początku miałem wpisane jedno, dwu lub wielo, a architekt zwrócił uwagę że w starostwie mogą się czepiać :-)

Ja zmieniam na dwuspadowy ponieważ cztero niestety drogi warunki zabudowy już mam

Witam. Różnica wynikać może z ceny wiązarów i samego pokrycia bo powierzchnia dachu przecież się nie zmieni.
(21.04.2018, 13:25)gregorrek napisał(a): [ -> ]
(21.04.2018, 12:38)slawek123 napisał(a): [ -> ]
(20.04.2018, 21:52)vilgefortz napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Dwuspadowy nam osobiście nie pasuje do tego b domu. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeżeli będzie występował Pan o warunki zabudowy, to żeby było napisane o dachu jedno, dwu, cztero lub wielospadowy. Na początku miałem wpisane jedno, dwu lub wielo, a architekt zwrócił uwagę że w starostwie mogą się czepiać :-)

Ja zmieniam na dwuspadowy ponieważ cztero niestety drogi warunki zabudowy już mam

Witam. Różnica wynikać może z ceny wiązarów i samego pokrycia bo powierzchnia dachu przecież się nie zmieni.

Właśnie o to mi chodzi żeby taniej to wybudować, bynajmniej dach czterospadowy ma dużo odpadów czy z blachy czy dachowki
sławek123, napisz na ile wyliczyłeś kompletny dach dwuspadowy(wiazary, kompletne pokrycie, obróbka,robota) jestem ciekaw jaka różnica przy oryginalnym. Mnie kompletny dach wyniesie na gotowo 49000zl , kryje dachówką.
(22.04.2018, 14:40)lukas0685 napisał(a): [ -> ]sławek123, napisz na ile wyliczyłeś kompletny dach dwuspadowy(wiazary, kompletne pokrycie, obróbka,robota) jestem ciekaw jaka różnica przy oryginalnym. Mnie kompletny dach wyniesie na gotowo 49000zl , kryje dachówką.

W tej kwocie są też wiązary?
Stron: 1 2