Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pierwsze wątpliwości - ukształtowanie działki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na wstępie chciałbym Was wszystkich powitać Smile

Noszę się z zamiarem wybudowania domu wg projektu Pana Łukasza, nie ukrywam w 100 % wstrzelił się w moje gusta, ale o tym może potem.

Obejrzałem chyba wszystkie relacje z budowy na forum, każdy z Was ma wspaniałe działki jednak prawie nikt nie buduje się na terenie pochyłym.

Dysponuje obecnie działką, której zdjęcie przesyłam poniżej:
[Obrazek: 5d76c7cfe3b18.png.html]
Bezpośredni link: https://zapodaj.net/5d76c7cfe3b18.png.html

Działka ma wymiary 37 metrów szerokości na mniej więcej 230 m długości do samego szczytu a różnica wysokości wg map internetowych to 3 metry. 

W związku z powyższym nasuwają mi się pewne wątpliwości.

Czy przy takim nachyleniu będę w stanie budować dom wg projektu Pana Łukasza? Czy jest to raczej nachylenie w normie? Jeżeli nie to czy podpiwniczenie jest jedynym rozwiązaniem problemu? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w niwelowaniu wysokości/stromizny terenu.


Te pytania może i wydają się banalne jednakże jestem laikiem w temacie a niestety na forum nigdzie nie znalazłem odpowiedzi Smile

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam ze stolicy gór Świętokrzyskich Smile
Nie wiemy w którym chcesz miejscu dokładnie budować. Jaka jest różnica terenu na 10mb? Pewnie z max 50 cm. Czyli np będziesz miał z przodu podwyższony dom i tyle. Łukasz też ma nierówny teren
Zaglądnij do mojego dziennika budowy. Ja miałem większe nachylenie. Pozdrawiam
Tutaj też inwestor ma pochyłą działkę:

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-647.html
Dziękuje za porady. Już studiuje materiał. Jeżeli dowiem się czegoś więcej dam znać. Dzięki Smile
Po każdej stronie Twojej działki stoją domy więc jakby nie widzę przeszkód aby stanął i Twój. Pozdrawiam Smile
gregorrek racja sąsiedzi już pobudowani jednakże ja w planach chciałbym budować się nieco wyżej. Kwestie estetyczne (widoki, krajobraz)

A tak z innej beczki zapytam. Jaki był by mniej więcej koszt poprowadzenia mediów (woda, prąd, kanaliza) na długość 100m ?
Nie dostaniesz odpowiedzi na to pytanie. Koszta będą uzależnione od tego czy będziesz sieć ciągnął po swoim terenie, sąsiada, powiatu czy gminy.
Witam. W przypadku przyłącza energetycznego od dystrybutora Enea do łącznej długości 200m całkowity koszt wynosi  1294 zł. Powyżej tej długości za każdy dodatkowy metr przyłącza kablowego wynosi 33,45 zł, a napowietrznego 24,70zł. Gazu nie mam więc ceny przyłączenia też nie znam. Kanalizację można wykonać samemu pod nadzorem odpowiednich służb i zgodnie z projektem więc cena może być różna. D tego koszty odbioru i przyłączenia więc ostateczne koszty są nieznane i zależne od wielu czynnikow np. od przebiegu kanalizacji przez drogi, działki itd. Pozdrawiam
Ja miałem niby w miarę prostą działkę około 40cm między rogami. W trakcie okazało sie ,że grunt rodzimy jest na około 90cm z jednej strony, przez co musze ciągnąć 10 bloczków do góry aby wygrzebać się z ziemi. Teren glinisaty. Oglónie masakra. Stan zero mnie wyjdzie kosztowo x 2. Bede miał chwilę to wrzuce foto.
Stron: 1 2