Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Marzenia czy fakt?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem budowy / kupna bliźniaka od developera, wiadomo lepiej się budować.. Lecz jak większość ludzi ograniczają nas pieniądze Smile

Czy REALNIE za 250tyś jest w stanie się postawić ten dom + go wykończyć (wiadomo wykończenie rzecz gustu ale mówie tu o średniej polce cenowej) 

Nie liczę działki -  mogę ją dostać (rolną - ale z tego co się dowiadywałem da się to odrolnic - media w granicy działki)

Budowa wszystko zlecam - nie mam umiejętności no i czasu ..

Alternatywnie mogę mieć bliźniaka 98m2 z działką 450m2 za 265tys - stan developerski = rolety elektryczne, brama, kosta na wjezzdie, wejściu, w środku sciany malowane w tej cenie na  kolor (sniezką lub magnatem) posadzki wlasciwe, sufity malowane na bialo.. grzejniki itd..
Brakuje w sumie tylko podłóg, drzwi wewnątrz no i mebli..


Dlatego zastanawiamy się czy w tej cenie jesteśmy w stanie postawić dom o którym na forum mowa Smile
Co mądrego można Ci powiedzieć?

Podobno dom Huberta kosztował 192 tys. "bez dotkniecia palcem inwestora"...
Wszystko zależy od tego, czy będziesz porównywać ceny, negocjować, od lokalnych cen w hurtowniach, cen robocizny, rodzaju materiałów...

Zerknij do kosztorysu, podstaw ceny, porób wyceny. Tyle możesz zrobić. Troszkę zachodu to kosztuje...

Gwarancji, że się zmieścisz w budżecie, Ci nikt na forum nie da.
Byłoby zbyt łatwo...
ale osobiście mam nadzieję w podobnej kwocie się zmieścić...
Dla "pewności" robię sam część prac.

sierzant

Realnie, to stan surowy zamknięty maj 2018
115 tys. Wszystko zlecone. Na samym dachu da się zaoszczędzić
10 tys.(blachodachowka zamiast ceramiki i 5 tys.mniej za położenie)
Ja mam ceramikę, nie oszczędzałem.
Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?
Witam.Myślę,że nie dasz rady w tej kasie się wybudować systemem zleconym.Teraz kiedy jestem na etapie budowy domu a w sumie wykanczania tzn: teraz robię sam już podłogówkę i elektrykę też zrobię sam.To widzę ile to finansowo teraz wychodzi.Czyli wzieliśmy z moją żoną kredyt 260tyś i wkład własny 30tyś.W tej chwili wydane już na dom w raz z pozwoleniami,koparki itd. 173tyś w tej kasie koszta robocizny budowy i położenia dachu w raz z kierowaniem budowy 30tyś zł.W tej kasie jestConfusedtan surowy zamknięty tzn:dom,dach(ceramiczna dachówka),sciany(solbet)+dzialowki,okna+rolety zew,drzwi zew,material na podlogowke i wode co.I tyle na temat.I działamy z resztą a sam trochę też zrobię więc dalej sobie przelicz to sam a ceny są różne.Lepiej kup tego blizniaka i będziesz miał więcej spokoju.Też walczę z wykonawcami teraz i wiem co to znaczy ,masakra.Piszę realnie bez ściemy .Budowa zaczęta 3 grudzień 2017r.

sierzant

Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?

Tak same koszty materiału + robocizna (23 tys. zero+ściany +dach)
(28.05.2018, 21:58)sierzant napisał(a): [ -> ]Sierzant podajesz sam koszt  domku bez adaptacji, projektu, kierownika, przyłączy itd.?

Tak same koszty materiału + robocizna (23 tys. ściany +dach)

A co z robocizna stanu zero? 
Prowadzisz może dziennik budowy? Chętnie bym zajrzał Big Grin
Najtaniej z robocizna za pokrycie dachu miałem wycene 25 tys zl blacha modulowa. Ceramika wyszla 3.300zl więcej. Oczywiście rynny itd tez w tej cenie. Sierżant jakiej firmy masz okna jaki model ? Rolety zewnętrzne masz czy wewnętrzne ? Pytam z ciekawości ?

Dach konstrukcja 21.500 z robota i tarasem. Pokrycie z materialem 28.300zl.Okna z roletami zew i montażem 16.500.22tys robota stanu sur otwartego. Reszta materiały u mnie tak bylo. Wiec takie koszta sa.

sierzant

A co z robocizna stanu zero?
Prowadzisz może dziennik budowy? Chętnie bym zajrzał

Kolega się czepia, robocizna stanu zero w cenie.  Wink
Nie prowadzę, lubię samotność na budowie.

Okna vetrex v82, nie mam żadnych rolet. Wszystkie okna 150x150, przeszklenie 150x210 i balkonowe 250x240
Koszt okien z ciepłym montażem itd. 13500 tys.

Koszt dachu:
Dachówka Tandem firmy Meyer-Holsen + rynny itd 17700zł
Wiązary N-drewno 19000zł brutto (moja głupota powinno być 17400zł info na priv)
Robota dachu 7tyś
Ja zakładam na budowę 300 tysięcy, systemem zleconym, liczone bez działki i papierów przed budową.
Stron: 1 2 3