Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: działówki + kominy + wieniec
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=2950]ścianki 900sztuk porothermu 11.5 po 4,75zł/szt
kominy hoch 5,5m i 6,6m-3888zł
wieniec 5,5m3- 1800zł
OSB 14sz 
kliknąć w odwrócone zdjęcie- nie wiem dlaczego tak jest)
Witam. Jak szeroki masz komin w salonie i ile ma wentylacji?
(08.06.2018, 18:24)lukas0685 napisał(a): [ -> ]Witam. Jak szeroki masz komin w salonie i ile ma wentylacji?

ok 80cm, 4 wentylacje. w sumie niepotrzebnie go kupiłem, bo robię rekuperację
Nie calkiem niepotrzebnie wrzucisz sobie kanal od wyrzutni rekuperatora w komin dzieki temu nawet jak nie bedzie pradu cug komina wyciagnie ci troche zuzytego powietrza
(10.06.2018, 14:36)spedek1 napisał(a): [ -> ]Nie calkiem niepotrzebnie wrzucisz sobie kanal od wyrzutni rekuperatora w komin dzieki temu nawet jak nie bedzie pradu cug komina wyciagnie ci troche zuzytego powietrza

dziękuję za radę  Cool
(10.06.2018, 13:50)kociambeer napisał(a): [ -> ]
(08.06.2018, 18:24)lukas0685 napisał(a): [ -> ]Witam. Jak szeroki masz komin w salonie i ile ma wentylacji?

ok 80cm, 4 wentylacje. w sumie niepotrzebnie go kupiłem, bo robię rekuperację

Witam. Rekuperacja i wentylacja to dwa całkiem różne procesy i w żadnym razie rekuperacja nie jest wentylacją. Natomiast wspomaganie naturalnych silników cieplnych pionową wyrzutnią wentylacji przy jednoczesnym minimalnym zuzyciu energii jest jak najbardziej uzasadnione. Zachodzi jednak taka obawa ze zimą w wyrzutni temp powietrza mocno spadnie a w związku z róznicą temperatur istnieje mozliwość skraplania się wody na kominie wentylacyjnym, co w konsekwencji doprowadzić może do zawilgocenia kanału i powstawania np. grzyba. Nie wiem czy kombinuję w dobrym kierunku ? Smile
Skąd taka ilość betonu na wieniec? Powiększone jest coś? Jutro mi zalewają...
(10.06.2018, 21:21)gregorrek napisał(a): [ -> ]
(10.06.2018, 13:50)kociambeer napisał(a): [ -> ]
(08.06.2018, 18:24)lukas0685 napisał(a): [ -> ]Witam. Jak szeroki masz komin w salonie i ile ma wentylacji?

ok 80cm, 4 wentylacje. w sumie niepotrzebnie go kupiłem, bo robię rekuperację

Witam. Rekuperacja i wentylacja to dwa całkiem różne procesy i w żadnym razie rekuperacja nie jest wentylacją. Natomiast wspomaganie naturalnych silników cieplnych pionową wyrzutnią wentylacji przy jednoczesnym minimalnym zuzyciu energii jest jak najbardziej uzasadnione. Zachodzi jednak taka obawa ze zimą w wyrzutni temp powietrza mocno spadnie a w związku z róznicą temperatur istnieje mozliwość skraplania się wody na kominie wentylacyjnym, co w konsekwencji doprowadzić może do zawilgocenia kanału i powstawania np. grzyba. Nie wiem czy kombinuję w dobrym kierunku ? Smile

W wentylacji grawitacyjnej zima przez kratki i komin wypada wiecej i to cieplejszego powietrza pomysl zatem ile tam musi sie wykraplac wody... zwolennicy takiej wentylacji twierdza ze kanaly sie raz przewietrzaja raz zamakaja i ze to niby nie produkuje grzybow