Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Stare Oborzyska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Panowie jako że zbliżam się do wylania chudziaka powiedzcie mi ile czasu trzeba odczekać z dalszymi pracami. Mam pytanie jeszcze odnośnie na której warstwie zaczynają się okna jak to się liczy mam wytyczone zero budynku ale fundament podniosłem o jeden bloczek wyszło było za nisko i teraz jak to będzie.
jak nie bedziesz układal palet na chudziaku to mozesz na drugi dzien. Co do okien to zaczynają się na 4 warstwie( wszystko masz w projekcie). Fundament juz cie nie interesuje, nie ma znaczenia czy bloczek czy dwa wyzej
Nie wiem czy Ci się śpieszy czy nie ale warto poczekać i wrzucić palety z bloczkami do środka na płytę, znacznie ułatwia to robotę. Tylko trzeba uważać aby np. nie zasłonić sobie przekątnych do mierzenia przy murowaniu pierwszych bloczków na rogach.
Ogólnie mówi się że beton w 7 dni uzyska połowę deklarowanej wytryzmalości - czyli jak B15 to po 7 dniach ma ok 7,5 a po 28 15Mpa
(21.07.2019, 10:50)retronora napisał(a): [ -> ]Tylko trzeba uważać aby np. nie zasłonić sobie przekątnych do mierzenia przy murowaniu pierwszych bloczków na rogach.

Paleciak załatwia sprawę.
Pisałem o tym u siebie w dzienniku.
Można wypożyczyć z wypożyczalni, albo z zaprzyjaźnionego sklepu Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7