Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: etap 3 - ściany wewnętrzne/kominy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
rozpoczynamy kolejny etap, pogoda nie pozwala na to żebyśmy się zmęczyli... Bloczki termobet 500 (12x24x59) + zaprawa do cienkich spoin biała euromix. Pierwsza warstwa zajęła trochę czasu ale kolejne warstwy układa się dobrze. Układ oryginalnie jak w projekcie.
Poniżej efekt pracy z tego tygodnia. Pogoda w kratkę. Trudno powiedzieć jaka pogoda do pracy najlepsza: w pełnym słońcu biały kolor bije po oczach, w deszczu wiadomo… dzisiaj wiało i drobiny betonu komórkowego dawały po oczach.

Wyrobiliśmy 6 palet bloczków w 2-3 osoby (jedna osoba muruje), pracujemy różnie jeden dzień 4h inny 8h jednego dnia wolne bo lało. Kleju poszło chyba 12 worków muszę to sprawdzić i podam w kosztorysie dla tego etapu. Do ukończenia tego etapu zużyjemy jeszcze jedną paletę. Nadproża (okładzina) o wymiarach 6x11 położona na zaprawie cementowej. Obecnie walczę z tematem kominka w którym miejscu go postawić (chociaż doprowadzenie powietrza już jest zrobione) czy na równo ze ścianą czy może trochę go przesunąć ale nie wiem czy przejście korytarz - salon nie będzie za wąskie (musze poszperać w innych dziennikach i popytać). Kominy kupione Presto Uniwersus + 2 went jeden 6m drugi 7,33m dodatkowo 2 wentylacje 7,33m (dach 30 stopni). 

Co do jakości bloczków to szału nie ma: jedne palety były z bloczkami igła jak spod żyletki równe i gładkie, jedną paletę miałem bloczków chropowatych i co do ich równości miałem zastrzeżenia ale to nie koniec niespodzianek w jednej palecie miałem jedną warstwę nie przeciętych bloczków 16 sztuk o wymiarach 48cm wysokości 12 wysokości i długości 59 cm z takimi to robota by już dawno była skończona   Tongue  Oczywiście reklamacja rozpatrzona w mojej hurtowni od ręki otrzymałem 32 sztuki o normalnym wymiarze.
W sobotę zaczynamy murować kominy. Czekaliśmy z tematem na wiązary żeby się zmieścić między wiązarami. Wszystko pasuje więc działamy. Dzisiaj domurowaliśmy bloczki pod oknami na docelową wysokość 90cm
powoli kończymy kolejny etap zostały kominy do wymurowania. Tej części robót nie będę wspominał dobrze mam 2 kominy, staranności wykonania elementów zostawia dużo do życzenia ... kominy wyprowadzone do wys ok 2 metrów. W kotłowni komin z 2 wentylacjami (jedna strych druga kotłownia), w spiżarce z 4 wentylacjami (łazienka, wc, salon, spiżarka) w kuchni będzie kominek wentylacyjny.
kominy cd....
W środku kominy obrobione klejem i siatką, ponad dach będą wykończone tynkiem żywicznym.
Wentylacja grawitacyjna, tak? Powiedz mi jak poprowadzisz kanały z komina do łazienki? Otwór w kominie robisz na strychu i potem rura wentylacyjna do łazienki i tak kratka będzie w suficie? W spiżarni to pewnie wystarczy sam otwór w kominie w salonie odpowiednio w kominie i ścianie.

sierzant

Widzę piankę dylatującą komin.
Dużo kolegów zapomina o tym szczególe.
A potem płacz.
Zwykła rozprężna pianka montażowa?
Komin już mam, działówek jeszcze nie.
Czyli nie dojeżdżać bloczkiem na styk? Zostawić z 0,5cm i uzupełnić pianką na całej szerokości/ wysokości?

sierzant

Wygodniej dojeżdżać i zrobić dylatację piłą do betonu.
Pianka montażowa, jaka tam masz.
Stron: 1 2