Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Umowa przedwstępna - zakup działki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam , planuję budowę domu z projektu Łukasza - jednak w mojej okolicy jest problem z działkami .
Jednak nadarzyła się okazja kupić działkę - ale z jednej wielkiej działki zostały wyodrębnione 4 + droga do nich ( narazi jest sprawa w sądzie o podział ) , dzwoniłem do sprzedającego i powiedział że możemy spisać umowę przedwstępną ( zaliczka 3tyś ) i jak zostanie podzielone to wtedy kupno .
I tu mam problem , czy czekać na podział i wtedy kupić , czy jak to zrobić , ponieważ w gminie nie jest to jeszcze zgłoszone to nie wiem jakie WZ będą do tej działki ( niedaleko jest postawiony podobny dom , jak ten z projektu Łukasza. )
Jeśli nie ma mpzp,to występujesz o warunki zabudowy.Architekt Ci w tym pomoże.Czas ok.3 msc.optymistycznie .
W umowie możesz też umieścić zapis,że jeśli wz nie będą pasować do wymarzonego domu,to rezygnujesz z zakupu.
Sprawdź w pierwszej kolejności czy dla tego obszaru nie został czasem sporządzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli nie ma to wystąp o wydanie warunków zabudowy.
Obecnie podział jest w sądzie , jak sprawa się zakończy to sprzedający zgłasza podział do gminy , i do starostwa aby nanieśli nowe działki i drogę .
Teraz w gminie na mapach jest jedna wielka działka , nie wiem czy jest tam MPZP , ale jakby był to czy będzie dotyczył nowo powstałych działek ?
Wszystkiego dowiesz się w gminie. Nie musisz być właścicielem aby występować o WZ czy MPZP, to nie są tajne dane Smile  Mówiłeś że w pobliżu są domy/budynki więc można się spodziewać że warunki będą tożsame lub podobne do istniejących zabudowań.
Mpzp obejmuje większy obszar niż jedna działka,natomiast warunki zabudowy są wydawane na każdą działkę oddzielnie.
Jeżeli będziesz chciał podpisywać umowę przedwstępną, to zwróć uwagę na różnice wynikające z użycia słów "zaliczka" i "zadatek".
Podział nieruchomości trwa bardzo długo w moim regionie min. 6 miesięcy
Byłem w gminie i dla tej działki nie ma MPZP , powiedzieli że jak nastąpi podział to trzeba wystąpić o WZ dla danej działki .
Czyli przy sprzyjających warunkach będziesz wiedział za 6-12 miesięcy czy w ogóle możesz ten projekt budować
Stron: 1 2 3